روزی که بالگرد اورژانس آرام و قرار نداشت

26 دی 1398

معاون عملیات سازمان اورژانس 115 دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
روزی که بالگرد اورژانس آرام و قرار نداشت
معاون عملیات سازمان اورژانس 115 گفت: امروز 26 دی ماه سال جاری سه ماموریت اورژانسی توسط بالگرد اورژانس بوشهر انجام شد.
علیرضا پورشمس اظهار داشت: بالگرد اورژانس ساعت هفت صبح در هوای سرد و مه گرفته در اولین ماموریت امروز مادر باردار پرخطر را از درمانگاه کلمه به بوشهر انتقال داد، ساعت دوازده ظهر موسم اذان خانم جوان با مشکل مسمومیت حاد از تنگ ارم به بوشهر منتقل کردند و در ساعت 13 و چهل و پنج دقیقه بیمار سکته قلبی را از خارگ به بوشهر منتقل نمودند. 
وی بابیان دستمریزاد به کادر پزشکی و پروازی اورژانس ، بیان کرد: در این ماموریت‌ها کروی پرواز کاپیتان رحیمی و کاپیتان بهادری، کروی پزشکی خدارحم نویدکیا و مهران عباسی است.
پورشمس خاطرنشان کرد: سپاس فراوان از کادر درمان و حراست بیمارستان سلمان فارسی و شهداء‌خلیج فارس  بخاطر همکاری و تلاش بی وقفه در نجات جان بیماران اورژانسی، بخصوص بیماران سکته قلبی و مغزی؛ دارم  .
این مقام مسئول ادامه داد: در موارد سکته حاد قلبی و مغزی که کد 247و 724 فعال می‌شود بدون درنگ امداد هوایی فعال شده و زیر 2 ساعت بیمار به مرکز درمانی پیشرفته انتقال می‌دهیم.
وی بابیان اینکه از سال 95 تا کنون کد 247 در استان راه‌اندازی شده، تأکید کرد: خوشبختانه در راستای این دو طرح، اقدامات‌ خوبی در اورژانس صورت گرفت و در حال حاضر به دنبال گسترش این طرح‌ها در اورژانس هستیم.
معاون اورژانس ضمن اشاره به وجود هماهنگی مناسب میان اورژانس، دیسپچ، بیمار و‌ بیمارستان در راستای این دو ‌طرح، گفت: معمولا بیمارانی که توسط اورژانس وارد مراکز درمانی می‌شوند با سرعت بالاتری از خدمات در بیمارستان بهره می‌برند.
انتهای پیام/ زن- 5000

کلمات کلیدی:
بالگرد     اورژانس     115     بوشهر        

تاریخ بروز رسانی:   28 دی 1398

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >