بازگشت به زندگی کودک 8 ماهه به همت نیروهای اورژانس 115 بوشهر

23 امرداد 1398

رئیس سازمان اورژانس 115 استان بوشهرخبرداد
بازگشت به زندگی کودک 8 ماهه به همت نیروهای اورژانس 115 بوشهر
رییس سازمان اورژانس 115 استان بوشهر گفت: احیای موفق نیروهای اورژانس یک کودک 8 ماهه را به زندگی باز گرداند.
به گزارش روابط عمومی سازمان اورژانس 115 استان بوشهر، دکتر عبدالرحیم دادجو اظهار نمود: در ساعت اولیه روز سه شنبه 22 مردادماه سال جاری مادری مضطرب با مرکز پیام 115 تماس گرفت و تقاضای کمک برای کودک شیرخوار خود کرد مبنی بر اینکه نفس نمی‌کشد.
وی تصریح کرد: فرزانه شفیعی کارشناس حاضر در شیفت ضمن راهنمایی‌های لازم در جهت رفع مشکل یک آمبولانس از نزدیک‌ترین پایگاه به محل حادثه اعزام نمود.
این مقام مسئول خاطرنشان کرد: پس از رسیدن کارشناسان فوریتهای پزشکی به محل حادثه بررسی‌ها حاکی از آسپیراسیون شیر در مجرای تنفسی طفل و قطع تنفس وی بود.
رئیس سازمان اورژانس 115 استان بوشهر اظهار داشت: نیروهای امدادی بدون اتلاف وقت عملیات احیاء و باز کردن راه هوایی را شروع کردند؛ بعد از مانور هایملیخ و ماشاژ قلبی و لوله گزاری در مجرای تنفسی کودک؛ اکسیژن تراپی شروع شد تا عملکرد مغز در اثر کمبود اکسیژن مختل نشود.
دکتر عبدالرحیم دادجو خاطرنشان کرد: کودک 8 ماهه که هشیاری سه از پانزده داشت با هشیاری 9 و قابل قبول از نظر پزشکی زنده و سالم به بیمارستان شهداء خلیج فارس منتقل شد.
رییس اورژانس افزود: در این ماموریت عملیات نجات را تکنسین‌های با تجربه آقایان علی‌اکبر علی‌بازنژاد و صادق ‌الماسی انجام دادند.
دکتر دادجو از مانور هایملیخ برای کودکان گفت:  ابتدا يك دستتان را مشت كنيد و انگشت شست خود را بر روي شكم كودك - بين قفسه سينه و ناف – بگذاريد. سپس اين دست را محكم با دست ديگرتان بگيريد و هر دو دست را با حركت سريع رو به بالا فشار دهيد. شدت بالا كشيدن نبايد به حدي باشد كه كودك از روي زمين بلند شود. 
رییس اورژانس همچنین درباره مانور هایملیخ برای بزرگسال (هوشيار)گفت: پشت سر شخص مصدوم بايستيد و دستانتان را به دور كمر وي گره بزنيد. آنگاه آنها را بر روي شكم مصدوم به طرف بالا فشار دهيد. اين حركت را چند بار تكرار كنيد. در صورتي كه شخص بر روي صندلي نشسته باشد، مي‌توانيد اين حركت را از پشت صندلي انجام دهيد.
انتهای پیام/ زن-5000

کلمات کلیدی:
احیاء     موفق     اورژانس     115     استان     بوشهر    
دکتر     عبدالرحیم     دادجو    

تاریخ بروز رسانی:   9 شهريور 1398

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >