به مناسبت نکوداشت هفته پدافند غیر عامل کارگروه سلامت در بلایا و پدافند غیرعامل دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اقدام به برگزاری همایش و کارگاه نمود .

14 آبان 1398

دبیر دبیرخانه کارگروه سلامت در بلایای دانشگاه اظهار نمود: امروز سه شنبه چهاردهم آبان ماه سال جاری همایشی به مناسبت هفته نکوداشت پدافند غیر عامل در محل سالن اجتماعات شهید بهشتی دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر به همت کارگروه بهداشت و درمان با همکاری واحد آموزش سازمان اورژانس 115 دانشگاه و بر اساس نیازسنجیها انجام شده هماهنگ و اجرا شد .
رییس دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر و رییس کارگروه بهداشت و درمان عنوان داشت: ما به دستور رهبری در راه کاهش خطر پذیری و پدافند غیر عامل به همت مدیران با تجربه گام بر می‌داریم.
دکتر کشمیری در ادامه به موضوع مهم برنامه‌های دانشگاه در سال جاری اشاره نمود و در تشریح اهمیت پدافند غیر عامل افزود: زندگی انسان همواره با وقوع حادثه اجین است، مخاطرات متعدد با منشأ طبیعی یا انسانی به سرعت یک چشم بر هم زدن قادر است زندگی را دگرگون کند و به گونه ‏ای نشانه ‏های حیات را از پهن ه‏ای وسیع بزداید که گویی روزی حتی یک موجود زنده در آن نمی‏ زیست. بر این اساس لزوم رعایت تمهیداتی پیشگیرانه جهت مصون داشتن انسان‏ها از خطرات احتمالی از جمله مواردی است که باید مورد توجه قرار گیرد.
دکتر عبدالرحیم دادجو افزود: گروه هدف تمامی مدیران ارشد و کارشناسان کمیته های بحران استان اعم از شبکه های بهداشت و درمان ، بیمارستانها ، معاونتهای دانشگاهی ، سازمانها و نهادهای مرتبط بوده است .در این کارگاه آموزشی بیش از 100 نفر از این عزیزان مشارکت داشتند .
دکتر دادجو در ادامه بیان داشت : اهمیت پدافند غیر عامل بر کسی پوشیده نیست ، کارگروه سلامت در بلایای دانشگاه مباحث را به گونه ای برنامه ریزی کرد تا کاملا" بصورت کاربردی و هم خوان با فعالیتهای روزانه بتوان از این اطلاعات استفاده کرد به عنوان مثال در بحث حوادث هسته‌ای احتمالی مصادیقی بیان شد .
ایشان هدف از این تغییر نگرش در چیدمان مباحث را اینگونه توضیح دادند: اگر ما بتوانیم بحث پدافند غیر عامل را در اولویت قرار دهیم ، حتی می توان کاری کرد که در سیاستهای موجود این مسئله اولویت پیدا کند و این مهم جز با فرهنگ سازی وبرانگیختن اذهان عمومی و گروه خاص جامعه ممکن نخواهد بود .مدیران ما می توانند در این زمیینه به خوبی عمل کنند چرا که هر کدام از ایشان سابقه ای چندین ساله در زمینه برخورد با بلایا را دارند و از نزدیک با معضلات آن دست و پنجه نرم کرده اند .
دکتر دادجو در پایان اعلام کرد : این پانزدهمین کارگاههای آموزشی  کارگروه سلامت در بلایا و پدافند غیرعامل دانشگاه خواهد بود و ترتیبی داده شده است تا دوره‌های آموزشی دیگر با عناوین مختلف در این زمینه برنامه ریزی و اجرا شود .
انتهای پیام - ز.ن/5000 -

کلمات کلیدی:
اورژانس     115     استان     بوشهر     کارگروه     پدافند    
غیر     عامل    

تاریخ بروز رسانی:   19 آبان 1398

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >