معاون اورژانس درباره حوادث زمستانی هشدار داد

5 آذر 1398

هشدار درباره حوادث زمستانی
معاون عملیات سازمان اورژانس 115 دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر در نخستین روزهای زمستان هشدارهایی را درباره حوادث زمستانی ارائه کرد.
علیرضا پورشمس در گفت‌وگو با رادیو سلامت، با اشاره به آغاز فصل زمستان، اظهارکرد: با آغاز زمستان سردترین روزهای سال‌نیز فرا می‌رسد و در این میان حوادثی همچون گازگرفتگی که آمار آن در منازل و محل کار افزایش می‌یابد حوادث دیگری نیز جان شهروندان را تهدید می‌کند که کمتر به آن توجه می‌شود.
 وی با بیان اینکه همواره بزرگ‌ترین حوادث از دل کوچک ترین بی احتیاطی‌ها خارج می‌شود، گفت: گازگرفتگی گرچه بیشتر در منازل مسکونی و محل اسکان کارگران رخ می‌دهد اما بعضی از رانندگان به‌ویژه رانندگان خودروهای سنگین قدیمی نیز در معرض آن هستند.
پورشمس ادامه داد:‌ رانندگانی که خودروی آن ها فاقد سیستم گرمایشی مناسب است گاهی در طول سفر مجبور به استراحت و توقف درحاشیه مسیر می‌شوند، گاهی هم به علت نقص فنی مجبور به توقف می‌شوند و در این مدت برای گرم کردن فضای داخل ماشین اقدام به روشن کردن اجاق خوراک‌پزی همچون گاز پیک نیک و ... می‌کنند و درها و پنجره‌های خودرو را نیز می‌بندد، در این فضا به سرعت اکسیژن داخل اتاق خودرو به اتمام رسیده و متعاقب آن گاز مونوکسید کربن تولید شده و باعث مسمومیت افراد و حتی در مواردی باعث مرگ آنان می شود.
معاون سازمان اورژانس 115 استان بوشهر با بیان اینکه بهتر است برای گرم کردن کابین خودرو به جای استفاده از وسایل گرمایشی شعله دار، از وسایل گرمایشی بدون شعله استفاده شود؛ گفت وسایلی مانند بخاری های برقی یا باتری دار که شعله آزاد ندارند و هیچ خطری از آتش سوزی و گازگرفتگی افراد را تهدید نمی کند، گزینه‌های مناسبی هستند.
علیرضا پورشمس توصیه کرد که مردم از سلامت سیستم‌های مهم و حیاتی نظیر اجاق گاز، آبگرمکن، سیستم چراغ‌ها و روشنایی، سیستم تهویه که از اهمیت زیادی برخوردارند، اطمینان حاصل کنند.

کلمات کلیدی:
علیرضا     پورشمس     معاون     سازمان     اورژانس     115    
استان     بوشهر     هشدار     زمستانی        

تاریخ بروز رسانی:   5 آذر 1398

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >