بیست و یکمین مانور سراسری زلزله و ایمنی درمدارس استان بوشهر برگزار شد

9 آذر 1398

رییس سازمان اورژانس 115 استان بوشهر خبر داد
بیست و یکمین مانور سراسری زلزله و ایمنی درمدارس استان بوشهر برگزار شد
رییس سازمان اورژانس 115 دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر اظهار نمود: روز چهارشنبه ششم آذر ماه سال جاری بیست‌ویکمین مانور سراسری زلزله و ایمنی با شعار «مدرسه ایمن، جامعه تاب آور» همزمان با سراسر کشور درتمام مدارس این استان برگزار شد.
دکتر عبدالرحیم دادجو ، هدف از برگزاری مانور زلزله را آموزش صحیح دانش آموزان با این پدیده و اقدام‌های لازم برای مقابله با آن عنوان کرد و افزود: پناه‌گیری صحیح و تخلیه اضطراری مدرسه دو موضوع مهمی است که سازمان اورژانس 115 یک هفته قبل از اجرای مانور به همت واحد آموزش اورژانس در سراسر استان کلاس آموزشی برای دانش آموزان و مربی‌های بهداشت مدارس برگزار نمود.
رییس سازمان اورژانس 115 استان بوشهر تصریح کرد: در این دوره بیشتر از هزار دانش آموز آموزش‌های لازم درباره تمهیدات قبل، حین و بعد از زلزله را دیدند، با برگزاری این‌گونه مانورها، آمادگی دانش آموزان و آحاد جامعه برای مقابله با حوادث طبیعی ازجمله زلزله افزایش می‌یابد.
دکتر دادجو با بیان این‌که این مانور به‌صورت نمادین با حضور سازمان اورژانس و دیگر دستگاه‌های امدادی در مدارس تمام شهرستان‌های بوشهر برگزار شد، خاطرنشان کرد: معاون عملیات سازمان اورژانس و مسئول اتاق بحران دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر مانور را در مدارس مختلف ارزیابی نمودند و اشکال‌های موجود را به ستاد بحران استانداری گزارش دادند.
وی خاطرنشان کرد: در کنار نحوه پناه‌گیری و شناسایی نقاط امن مدرسه و اقدامات زلزله نکات مهمی درباره احیاء قلبی –ریوی، کنترل خونریزی، پانسمان به دانش آموزان آموزش داده شد و تاکید شد دانش آموزان همین مطالب را به خانواده خود آموزش دهند. 
پیام/ زن- 5000

کلمات کلیدی:
اورژانس     115     استان     مانور     زلزله        

تاریخ بروز رسانی:   9 آذر 1398

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >