کارگاه مدیریت کنترل عفونت وحفاظت شغلی در اورژانس پیش بیمارستانی برگزار شد

11 دی 1398

کارگاه مدیریت کنترل عفونت وحفاظت  شغلی در اورژانس پیش بیمارستانی برگزار شد
به گزارش روابط عمومی سازمان اورژانس 115 استان بوشهر؛ روز چهارشنبه یازدهم دی ماه سال جاری به همت واحد آموزش اورژانس، کارگاه آموزشی با موضوع؛ مدیریت کنترل عفونت وحفاظت  شغلی در اورژانس پیش بیمارستانی در محل سالن اجتماعات مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان بوشهر برای گروه هدف؛ تکنسین‌های اورژانس115  استان بوشهر برگزار شد.
قابل ذکر است: در این دوره استاد مریم بلوردی کارشناس پرستاری و مسئول کنترل کیفیت سازمان اورژانس استان بوشهر  تاکید نمود؛ رعایت نکات استاندارد 99 درصد از آلودگی را کاهش می‌دهند.
بلوردی بابیان اینکه کنترل عفونت در اورژانس پیش بیمارستانی بسیار مهم است، طرز شستشوی صحیح دست، پوشیدن گان، استفاده صحیح از ماسک و دفع زباله های عفونی بصورت تئوری و عملی را آموزش داد.
وی مهمترین راه های انتقال بیماری‌های عفونی را برشمارد و تأکید نمود: برخی از بیماریها دارای دو یا چند راه انتقال هستند مانند آبله مرغان که هم به صورت انتقال هوایی و هم به صورت تماسی می تواند باشد.
این مقام مسئول  با اشاره به کاربرد احتیاط‌ها بر اساس راه انتقال بیماری گفت: کاربرد همیشگی موارد احتیاط‌های استاندارد رعایت بهداشت دست و توجه به اندیکاسیون های آن، استفاده از دست‌کش و تعویض آن بعد از  آلودگی با ترشحات، استفاده از گان و سایر وسايل حفاظت فردي حسب لزوم مورداستفاده آن‌ها، توجه به اینکه حداقل‌ترین ریسک آلودگی محیط در حین انتقال بیمار ایجاد شود( پوشاندن گان به بیمار) است.
مسئول کنترل کیفیت سازمان اورژانس نیز در ادامه اظهار داشت: برای مدیریت کنترل عفونت راه هوایی سنجیده است؛  اقدامات درمانی و ارزیابی در فاصله کمتر از یک متر در صورت امکان و ترجیحاً فقط توسط یکی از تکنسین ها انجام شود.
گفتنی است هدف اصلی از برگزاری این کارگاه‌ آموزشی کاهش نرخ عفونت‌ها و حفظ ایمنی فردی تکنسین‌های اورژانس است.
انتهای پیام/ زن- 5000

کلمات کلیدی:
اورژانس     115     استان     بوشهر     کنترل     عفونت    

تاریخ بروز رسانی:   14 دی 1398

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >