برگشت به زندگی مرد 35 ساله توسط فرشته‌های نجات اورژانس 115 بوشهر

8 بهمن 1398

رییس سازمان اورژانس 115 دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
برگشت به زندگی مرد 35 ساله توسط فرشته‌های نجات اورژانس 115 بوشهر
رییس سازمان اورژانس 115 اظهار داشت: ششم بهمن ماه سال جاری ساعت 4 صبح با مرکز پیام 115 تماس گرفتند برای امداد به بیماری که مشکل قلبی دارد.
دکتر عبدالرحیم دادجو در ادامه افزود: راضیه حسینی کارشناس مرکز پیام سریعا آمبولانس از نزدیک ترین پایگاه به محل اعزام نمود، ضمن اینکه تا رسیدن آمبولانس بالای سر بیمار توصیه‌هایی برای نجات جان بیمار به تماس‌گیرنده متذکر شد.
وی بابیان اینکه زمان طلایی برای احیاء قلبی ریوی بیماران فقط چهار دقیقه است، اضافه کرد: تکنسین‌های فوریت‌های پزشکی محمدرجبی و بهرام‌ابن‌رومی زمانی که بالای سر بیمار رسیدند، بیمار اصلا هشیاری نداشت. بدون معطلی احیاء برای بیمار شروع شد، به مدت ده دقیقه ماساژ قلبی – ریوی ادامه داشت، اقدام به موقع اورژانس باعث شد هشیاری بیمار از سه به هفت برسد و نبض بیمار دوباره احساس شود.
رییس اورژانس 115دانشگاه علوم پزشکی بوشهر بیان کرد: بیمار به بیمارستان شهداء خلیج فارس بوشهر منتقل شد و هم اکنون با وضعیت هشیار در بخش تحت مراقبت است.
وی خاطرنشان کرد: مرفین تضعیف ‌كننده ی دستگاه تنفسی است و این عمل را با اثر مستقیم روی مركز تنفسی در ساقه مغز اعمال می ‌كند. در انسان، مرگ در اثر زیادی مصرف تریاك تقریباً همیشه به سبب ایست تنفسی است. تغییر در فشار خون، ضربان قلب و گردش خون مغز هم ممكن است ایجاد شود كه در مقایسه با تغییرات تنفسی اهمیت زیادی ندارد.
این مقام مسئول ادامه داد: مرگ ناگهانی با مصرف مقادیر ناچیزی از تریاك به سبب به‌ وجود آمدن واكنش‌ های حساسیتی، شوك آنافیلاكتیك و ورم ریه‌ ها ممكن است اتفاق بیفتد. اثرات دیگر مرفین شامل تنگ شدن مردمك چشم، انقباض عضلات صاف، مانند عضله رحم(دلیل سقط جنین) و مجاری صفراوی و یبوست است.
وی تاکید نمود: در زمان مواجهه با فردی که بیماری اعتیاد دارد و بیهوش است سریعا با 115 تماس بگیرید؛ حضور به موقع بر بالین این نوع بیماران بعضی اوقات فقط با تزریق یک آمپول آنها را از مرگ حتمی نجات می‌دهد.
انتهای پیام/ زن- 5000

کلمات کلیدی:
احیاء     قلبی     اورژانس     115     استان     بوشهر    

تاریخ بروز رسانی:   12 بهمن 1398

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >