رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی بوشهر : انجام بیش از دوهزار و هفتصد مأموریت توسط تکنسین‌های اورژانس ۱۱۵ بوشهر در آبان 99

5 آذر 1399

رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: در آبان ماه سال جاری 2 هزار و 711 مأموریت به همت تکنسین‌های اورژانس بوشهر انجام‌شده است
دکتر عبدالرحیم دادجو افزود: تعداد ده هزار  تماس با مرکز اورژانس ۱۱۵ بوشهر انجام‌شده که از این تعداد 2 هزار و 711 تماس منجر به مأموریت شد و یک هزار و 576 مورد شهری و هزار و 135 مورد نیز جاده‌ای بوده است.
وی در ادامه بیان داشت: از این تعداد 906 مورد حوادث ترافیکی و  هزار و 746 مورد حوادث غیر ترافیکی، بیماری و 59 مورد بیمار کرونایی بودند.
رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: در این ماموریت‌ها تعداد هزار و  748 مددجو به مراکز درمانی استان اعزام شدند و 900ویازده مصدوم درمان در محل صورت گرفت، همچنین میانگین زمانی استان بوشهر در رسیدن بر بالین بیمار در مأموریت‌های شهری پنج دقیقه و رسیدن بر بالین بیمار در مأموریت‌های جاده‌ای هفت دقیقه است.
دکتر دادجو خاطرنشان کرد: در این مدت بالگرد امدادی اورژانس ۱۱۵ بوشهر برای انجام دو مأموریت اورژانسی که دارای زمان طلایی برای ادامه حیات بیمار بود به پرواز درآمده است.
وی ادامه داد: تکنسین‌های فوریت‌های پزشکی در آبان ماه سال جاری، تعداد 224 مورد مأموریت بیماران قلبی، 6 مورد احیای موفق و یک مورد کمک به زایمان مادر باردار را در کارنامه خود به ثبت رسانده‌اند.
دکتر دادجو تصریح کرد: در کل استان 23 مورد حادثه ویژه داشتیم که مهم‌ترین آن‌ها حوادث ترافیکی، تیرخوردگی و خودکشی گزارش‌شده و بیشترین مأموریت‌های ۱۱۵ در شهرستان‌های بوشهر و دشتستان انجام‌شده است.
رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اضافه کرد: فوریت‌های پزشکی استان بوشهر با برخورداری از یک بالگرد هوایی، 35 پایگاه جاده‌ای و 17 پایگاه اورژانس شهری به همراه 85 دستگاه آمبولانس و 400 تکنسین و امدادگر، به‌صورت بیست‌وچهارساعته در حال ارائه خدمات به مصدومان و بیماران اورژانسی است.
انتهای پیام/ زن- ۵۰۰۰

کلمات کلیدی:
اورژانس     115     بوشهر     دکتر     دادجو     ماموریت    

تاریخ بروز رسانی:   5 آذر 1399

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >