آمادگی اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در حادثه سیل احتمالی

16 آذر 1399

به گزارش روابط عمومی اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی بوشهر
به منظور آمادگی کامل جهت پوشش حوادث احتمالی در این فصل نظیر سیل و تصادفات جاده ای جلسه ای به ریاست علیرضا پورشمس معاون عملیات اورژانس پیش بیمارستانی ، رییس حراست اورژانس، رییس اتاق بحران و مسئولین ستادی استان برگزار گردید.
در این جلسه که به درخواست مرکز هدایت عملیات بحران EOC برگزار شد نظرات کارشناسان در رابطه با اقدامات پیشگیرانه مورد بررسی قرار گرفت.
با توجه به اعلام آماده باش از طرف ستاد بحران استانداری  و بررسی حوادث و سیل های اخیر تصمیمات لازم در خصوص ارتقای سرعت عمل واکنش نیروهای امدادی بین اورژانس پیش بیمارستانی و بیمارستان های تابعه دانشگاه علوم پزشکی بوشهر و بیمارستانهای غیر تابعه گرفته شد و مقرر شد مرکز پایش مراقبت های شبانه روزی MCMC مکاتبات و هماهنگی های لازم را با تمام ارگان‌های امدادی انجام دهد.
در این جلسه به تمام  پایگاه های فعال اورژانس 115 اعلام آماده باش داده شد و پیش‌بینی های لازم در خصوص فراخوان نیروهای خارج از نوبت برای مقابله با شرایط بحرانی صورت گرفته است.
همچنین یک دستگاه اتوبوس آمبولانس با تجهیزات کامل بصورت پشتیبان در صورت نیاز پیش بینی شده است.
مرکز هدایت عملیات بحران  EOC، مرکز پایش مراقبت‌های بالینی MCMC نیز در صورت وقوع حوادث غیر مترقبه آماده هماهنگی‌های برون و درون سازمانی برای پذیرش و انتقال بیماران بین مراکز درمانی استان و استان‌های همجوار به مراکز تخصصی و فوق تخصصی هستند.
گفتنی است مراکز هدایت و عملیات بحران در قطب فارس به  استان‌های همجوار نسبت به سیل احتمالی در استان بوشهر اعلام آماده باش نمودند.
انتهای پیام/ زن- ۵۰۰۰
روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تنها مرجع رسمی اخبار حوزه سلامت در استان

کلمات کلیدی:
اورژانس     115     بوشهر     ستاد     بحران     سیل    

تاریخ بروز رسانی:   16 آذر 1399

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >