اقدام به موقع و تلاش تکنسین‌های اورژانس بوشهر برای پیوند دست قطع شده

20 آذر 1399

به گزارش روابط عمومی رییس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی بوشهر؛ دکتر عبدالرحیم دادجو گفت: صبح امروز 20 نه نود و نه جوانی سی و پنج ساله  که در شهرک صنعتی بوشهر، دست وی دچار حادثه شدید و قطع عضو از ناحیه بازو می‌شود، با توجه به کمبود امکانات و تخصص‌های لازم برای پیوند دست به بدن در استان بوشهر، به شیراز منتقل و دست وی پیوند شده است
دکتر دادجو اظهار داشت: تکنسین های اورژانس خدارحم نویدکیا  و علی جمالی با اقدامات سریع درمانی و جلوگیری از خونریزی شدید و اعزام به بیمارستان سلمان فارسی تلاش خود را برای حفظ دست قطع شده مصدوم نیز آغاز نمودند.
دکتر دادجو اضافه کرد: با توجه به اینکه تجهیزات و تخصص لازم برای پیوند عضو در این استان وجود ندارد، بلافاصله پس از کنترل خونریزی هماهنگی‌ها برای اعزام این بیمار به مرکز تخصصی و پیشرفته انجام شد .
وی در ارتباط با دست قطع شده این بیمار نیز گفت: این دست نیز پس از انجام یک سری مراقبت‌های اولیه به همراه بیمار ارسال شد تا در صورت امکان پیوند زده شود.
رئیس اورژانس اظهار داشت: از زمان حضور این بیمار در مرکز درمانی ، هماهنگی‌ها برای انتقال و پیگیری برای درمان این مصدوم توسط مرکز هدایت بیماران آغاز شد و همه تلاش خود را برای رسیدگی به وضعیت وی به کار گرفتیم.
دکتر دادجو ادامه داد: با توجه به اینکه برای پیوند عضو قطع شده به بدن نباید زمان را از دست داد و در استان نیز امکان پیوند وجود نداشت، تلاش‌ها برای اعزام این بیمار به شیراز آغاز شد.
وی ادامه داد:  خدارحم نویدکیا نیک می‌دانست زمان عامل مهم در موفقیت‌آمیز بودن عمل پیوند عضو است و یکی از مهمترین عواملی که می‌تواند در موفقیت‌آمیز بودن یک عمل پیوند نقش داشته باشد، بنابراین بی وقفه برای انتقال بیمار از طریق بالگرد هلال‌احمر تلاش نمود.
وی ادامه داد: شرایط نگهداری عضو قطع شده تا قبل از انجام عمل نیز اهمیت بسیار زیادی دارد باید عضو در یک پارچه پیچیده شود که ترجیحا باید استریل باشد در نتیجه حتما باید کادر آزموده همراه مصدوم و عضوقطع شده با حمایت درمانی اعزام میشدند در اینجا خدارحم نویدکیا داوطلب همراهی  بیمار و اعزام وی به شیراز توسط بالگرد هلال احمرشد.
وی با بیان اینکه بار دیگر بهترین حماسه در شناسنامه اورژانس بوشهر رقم خورد، افزود: اورژانس 115 پس از انجام اقدامات اولیه، بلافاصله و بدون فوت وقت، بیمار را از بیمارستان سلمان فارسی بوشهر به محل انجام عمل پیوند در استان فارس توسط بالگرد هلال احمر انتقال دادند.
.انتهای پیام/ زن- ۵۰۰۰
روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تنها مرجع رسمی اخبار حوزه سلامت در استان


کلمات کلیدی:
اورژانس     115     بوشهر     پیوند     عضو    

تاریخ بروز رسانی:   21 آذر 1399

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >