معاون عملیات اورژانس استان بوشهر از 800 ماموریت اورژانسی در طرح امداد نوروزی 400 تا کنون خبر داد؛

3 فروردين 1400

معاون عملیات اورژانس استان بوشهر از 800 ماموریت اورژانسی در طرح امداد نوروزی 400 تا کنون خبر داد؛
 معاون فنی و عملیات اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم‌پزشکی استان بوشهر از 800 ماموریت اورژانسی در طرح امداد نوروزی تا کنون خبر داد و گفت: در این ماموریت‌ها هشتصد و 3 مصدوم خدمات درمانی پیش از بیمارستان گرفتند.
به گزارش روابط عمومی؛ علیرضا پورشمس با بیان این که طرح امداد نوروزی 1400 ، از ساعت 8:00  صبح روز شنبه مورخ 25 اسفند 99 آغاز شده، گفت: 448 ماموریت در شهرهای استان و  352 ماموریت در جاده‌ها به ثبت رسیده است.
وی تصریح کرد: از ابتدای طرح بیست حادثه ویژه مربوط به حوادث ترافیکی بالای 5 مصدوم، تیرخوردگی، چاقوخودگی و غیره در استان اتفاق افتاد.
پورشمس اظهار داشت: بازرسین اورژانس 115 استان بوشهر در سه قطب شمال، جنوب و شرق استان هر روز از پایگاه‌های اورژانس بازدید به عمل می‌آورند، تمامی گزارشات بصورت آنلاین ارائه می‌شود و در گروه مدیران روزانه برای رفع نواقص به بحث و تبادل نظر می‌پردازند.
معاون اورژانس اضافه کرد: پایگاه امداد هوایی نیز جهت ارائه خدمات فوریتهای پزشکی به افراد حادثه دیده در حال آماده باش می باشد و از شروع طرح تاکنون سه ماموریت هوایی توسط نیروهای امدادی اورژانس 115 صورت گرفته است.
علیرضا پورشمس گفت: تا امروز سوم فروردین کل ماموریت انجام شده 800، کل ماموریت تصادفی 275، کل ماموریت غیرتصادفی 525 می باشد. همچنین تکنسین های اورژانس 115 پس از ارائه مراقبت های اولیه پزشکی به 240نفر از مصدومان تصادفی و 283 نفر از بیماران و مصدومان غیرتصادفی، آنها را برای دریافت مراقبت های تخصصی به مراکز درمانی  منتقل نموده اند.
معاون فنی و عملیات اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث ادامه داد: همچنین 61 نفر از مصدومان تصادفی و 184 نفر از بیماران و مصدومان غیرتصادفی توسط نیروهای امدادی 115 در محل درمان شده اند.
گفتنی است؛ در طرح نوروز تا امروز 8 صبح، در ماموریت‌های ثبت شده در سامانه اورژانس 32 نفر مصدوم غیر ترافیکی و 3 نفر مصدوم ترافیکی قبل از تماس با 115 در منزل و صحنه حادثه فوت شدند، گزارشی از فوت حین انتقال در آمبولانس یا در حضور تکنسین نداشتیم.

انتهای پیام /زن5000

کلمات کلیدی:
ماموریت     اورژانس     علیرضا     پورشمس     استان     بوشهر    

تاریخ بروز رسانی:   3 فروردين 1400

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >