جانفشانی پرسنل اورژانس هوایی بوشهر در نجات مصدوم سانحه دیده در کوه‌های کردلان دشتی

10 فروردين 1400

رییس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی بوشهر خبر داد:
جانفشانی پرسنل اورژانس هوایی در نجات مصدوم سانحه دیده در کوه‌های کردلان دشتی
به گزارش روابط عمومی؛  رییس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی بوشهر؛ دکتر عبدالرحیم دادجو گفت: بعد از ظهر روز نهم نوروز جاری با 115 تماس گرفتند و تقاضای کمک نمودند،  برای  چوپان سی و پنج ساله ای که در کوه‌های کردلان دشتی دچار حادثه سقوط می‌شود و بیش از 150 متر به پایین دره می‌افتد.
دکتر دادجو اظهار داشت: تکنسین های اورژانس خدارحم نویدکیا  و روزبه دهباشی  بلافاصله توسط بالگرد اورژانس هوایی به منطقه حادثه اعزام شدند.
دکتر دادجو اضافه کرد: با توجه به کوهستانی بودن منطقه برای پیدا کردن مسیر توسط بالگرد مردم آتش روشن کردند تا محل فرود برای بالگرد قابل تشخیص باشد. لیکن آتش روشن شده به درستی مهار نشده و آتش بخشی از محل پیرامون مصدوم را فرا می‌گیرد لذا بالگرد با انتخاب محل مناسب در محل امن فرود آمده و تکنسینهای پزشکی اورژانس هوایی با حرکت زمینی به سمت مصدوم وی را از شعله‌های آتش نجات دادند که ابن امر متاسفانه منجر به مصدومیت و سوختگی جزیی یکی از تکنسین‌ها نیز شد.
رئیس اورژانس اظهار داشت: وقتی تکنسین‌ها بالای سر مصدوم رسیدند، سریعا سر و گردن مصدوم فیکس شد و ایشان را روی برانکارد مخصوص قرار داده با اقدامات به موقع درمانی جان مصدوم را نجات دادند و برای ادامه درمان به بیمارستان سلمان فارسی بوشهر منتقل نمودند.
دکتر دادجو ادامه داد: این عشق است یا کار شما باید قضاوت کنید، شرایط جوی خوب یا بد، مسیر آسان یا صعب العبور هر شرایط دیگر نمی‌تواند مانعی برای خدمت به هم نوعان ایجاد کند. گذشت و فداکاری تیم اورژانس در این ماموریت قابل تقدیر است
رییس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه گفت: در این ماموریت سخت کادر پرواز کاپیتان ناصر جلیلی و کاپیتان سید سجاد حسینی خاییزی در کنار آقای خدارحم نویدکیا و روزبه دهباشی حماسه‌ای دیگر در تاریخ اورژانس هوایی بوشهر به ثبت رساندند.


کلمات کلیدی:
جانفشانی     اورژانس     هوایی     بوشهر        

تاریخ بروز رسانی:   10 فروردين 1400

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >