تولد نوزاد پسر با کمک کارشناسان اورژانس ۱۱۵ بردخون

7 ارديبهشت 1400

تولد نوزاد پسر با کمک کارشناسان اورژانس ۱۱۵ بردخون/حال مادر ۲۵ ساله و نوزاد خوب است
رییس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر گفت: مادر ۲۵ ساله تبعه افغانستان در دومین زایمان خود نوزاد پسرش را به کمک کارشناسان اورژانس ۱۱۵ پایگاه بردخون سالم به دنیا آورد.
دکتر عبدالرحیم دادجو اظهار داشت: در پی تماس با مرکز پیام فوریت‌های پزشکی ۱۱۵ شهرستان دیّر در ساعت ۸ و ۵ دقیقه صبح مبنی بر وضعیت اورژانسی مادر باردار ۲۵ ساله از تبعه افغانستان ساکن در شهر بردخون ، تیم فوریت‌های پزشکی ۱۱۵ پایگاه این شهر که در حال بازگشت از مأموریت و سوخت‌گیری آمبولانس بود بلافاصله اعزام و در کمتر از ۳ دقیقه به محل مأموریت رسیدند.
وی افزود: کارشناسان اورژانس پس از حضور بر بالین مادر و بررسی اولیه ،با توجه به وضعیت اورژانسی و شروع فرایند زایمان بلافاصله اقدامات حمایتی و کمک به فرایند زایمان انجام دادند و نوزاد پسر با نمره کامل اپگار سالم به دنیا آمد.
دکتر دادجو در ادامه بیان نمود: پس از تمیز کردن راه‌های هوایی ، گرم کردن و کلامپ بند ناف ،مادر و نوزاد با سلامتی کامل برای دریافت خدمات تخصصی مامایی و پزشکی توسط ناوگان اورژانس ۱۱۵ بردخون به مرکز خدمات جامع سلامت این شهر منتقل شد.
رییس اورژانس با بیان اینکه مجتبی هنرجو و احمد عاشوری بعنوان تکنسین و امدادگر در این ماموریت حضور داشتند ،گفت: تکنسین‌های فوریت‌های پزشکی اورژانس ۱۱۵ مهارت علمی انجام زایمان، مراقبت‌های تخصصی از مادر باردار در کابین آمبولانس، اقدامات پیش بیمارستانی در زایمان، کنترل خونریزی‌ها، مراقبت از مادر باردار و نوزاد تازه متولد شده و فوریت‌های پزشکی در حاملگی‌های پر خطر را فرا گرفته‌اند.
دادجو ادامه داد: تمامی آمبولانس‌ها موجود در ناوگان اورژانس ۱۱۵ استان بوشهر مجهز به ست زایمان هستند.
وی یادآور شد: از ابتدای سال تا کنون این سومین کمک به زایمان مادر باردار است که در کارنامه تکنسین‌های اورژانس استان بوشهر به ثبت رسیده است.

کلمات کلیدی:
زایمان     موفق     اورژانس     115     بوشهر    

تاریخ بروز رسانی:   8 ارديبهشت 1400

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >