دوره آموزش حفاظت دربرابر کپسول‌های اکسیژن برگزار شد

18 مهر 1400

دوره آموزش حفاظت دربرابر کپسول‌های اکسیژن برگزار شد
به گزارش روابط عمومی اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر؛ امروز یک شنبه هجدهم مهر ماه سال جاری دوره آمورزش حفاظت در مقابل کپسول‌های اکسیژن به منظور ایجاد شرایط ایمن ؛ به همت واحد آموزش اورژانس و  با همکاری مهندس نخعی؛  برای کارگران و پرسنل کادر درمان سراسر استان بصورت وبینار آنلاین برگزار شد.
مسئول آموزش اورژانس پیش بیمارستانی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: در روزهای اخیر شاهد حوادث ناگواری در خصوص انفجار و آتش سوزی ناشی از کپسول اکسیژن و سایر مخازن تحت فشار در محیط‌های صنعتی و بیمارستانی بوده‌ایم. اگر چه هر مخزن تحت فشار یک خطر به دلیل فشار بالای ذخیره مایعات و گازها یک خطر بالقوه محسوب می‌شود، با تمهیداتی می‌توانیم ایمنی این تجهیزات را تامین نموده و ریسک را به حداقل برسانیم.
سید حمید حسینی‌کیا اظهار داشت: این کپسول‌ها به دلیل فشار بالای گاز درون آنها می‌توانند همچون یک بمب متحرک بوده و عدم رعایت نکات ایمنی، عواقب جدی و جبران ناپذیری می‌تواند به همراه داشته باشد.
حسینی‌کیا افزود: اموری که تمامی تکنسین‌ها و کسانی‌که به هر نحوی با این سیلندرها سر و کار دارند بایستی به صورت جدی مدنظر داشته باشند ، در این دوره به تفضیل آموزش داده شد.
شایان ذکر است: همه انواع کپسول‌ اکسیژن و سایر سیلندرهای تحت فشار بایستی طبق استاندارد،  به صورت ادواری مورد بازرسی (و در صورت نیاز تست هیدرواستاتیک) قرار گرفته و گواهینامه سلامت دریافت کنند،  بازرسی‌های ادواری می‌تواند نقش مهمی در کاهش حوادث مخازن تحت فشار ایفا نماید.
انتهای خبر/زن-5000

کلمات کلیدی:
آموزش     اورژانس     کپسول     اکسیژن    

تاریخ بروز رسانی:   18 مهر 1400

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >