امروز اهمیت پدافند غیر عامل قاعدتاً برای مسوولین بایستی شناخته شده باشد، اهتمام شما کار را پیش می برد.
مقام معظم رهبری(مدظله العالی)

8 آبان 1400

امروز اهمیت پدافند غیر عامل قاعدتاً برای مسوولین بایستی شناخته شده باشد، اهتمام شما کار را پیش می برد.
                                                                                              مقام معظم رهبری(مدظله العالی)
رئیس کمیته پدافند غیر عامل دانشگاه علوم پزشکی بوشهر به مناسبت هفته نکوداشت پدافند غیرعامل اظهار داشت: پدافند غیر عامل به مجموعه اقداماتی اطلاق می‌گردد که به بکارگیری جنگ افزارو تسلیحات نیاز ندارد و با اجرای آن می‌توان از وارد شدن خسارات مالی به تجهیزات و تاسیسات حیاتی و حساس و مهم نظامی و غیرنظامی و تلفات انسانی جلوگیری نموده و یا میزان خسارات و تلفات ناشی از حملات و بمباران های هوایی موشکی دشمن را به حداقل ممکن کاهش داد.
دکتر سعید کشمیری در ادامه بیان نمود: موضوع پدافند غیر عامل در جهان از قدمتی به اندازه تاریخ زندگی انسان برخورداراست. ودر طول تاریخ همیشه جزء مهمی از زندگی بشر بوده است. زیرا اقدامات دفاعی انسان سبب دفع یا کاهش میزان اثر تجاوز مهاجمان میشود. اما چگونگی دفاع به عوامل و شرایط مختلفی بستگی دارد و انسانها در دوران حیات خود سعی کرده اند تا با استفاده از عقل و تدبیر و اراده خود بهترین راه دفاع را در وضعیت های متفاوت ، در مقابل تهاجم دشمنانشان انتخاب و آن را به کار بندند.
رییس دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر گفت: در پدافند غیرعامل تمام نهادها، نیروها، سازمان‌ها، صنایع و حتی مردم عادی می‌توانند نقش موثری ایفا کنند از این رو کمیته پدافند غیر عامل دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با عنوان کارگروه بهداشت ، درمان و بیولوژیک شورای پدافند غیر عامل استان  با تشکیل کارگروهای مرتبط در حوزه سلامت و با بکارگیری تیم های امدادی با استراتژی ها و فناوری های نوین در ارتقا آمادگی و پاسخ موثر به حوادث و تهدیدات پدافندی فعالیت خود را با برنامه ریزی، گسترش و به روز می نماید.
دکتر کشمیری خاطرنشان کرد: ضروری است تمهیداتی از قبیل سازماندهی تیم های واکنش سریع ، اجرای اثربخش آموزشات مربوط به تهدیدات  سایبری  ، برگزاری تمرین ها  و رزمایش های دورمیزی و عملیاتی و همچنین عملی نمودن طرح ها و پروژه های پدافندی لحاظ گردد.
دکتر سعید کشمیری ضمن گرامیداشت فرارسیدن این هفته و تشکر از تلاش های دست اندرکاران این حوزه ابراز امیدواری نمود که با مساعدت و همکاری شایسته مسئولان و مدیران، این امر مهم بیش از گذشته در جهت حفظ، حراست و مصون سازی جامعه بسط و گسترش داده شده و اجرایی شود.
انتهای خبر /زن5000

کلمات کلیدی:
هفته     پدافند     غیر     عامل     دکتر     سعید    
کشمیری        

تاریخ بروز رسانی:   9 آبان 1400

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >