مانور حادثه پرتویی نیروگاه در زمینه پدافند غیرعامل در بیمارستان شهداء خلیج فارس بوشهر اجرا شد

9 آبان 1400

رییس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر؛
از برگزاری مانور حادثه پرتویی نیروگاه در زمینه پدافند غیرعامل در بیمارستان شهداء خلیج فارس بوشهر خبرداد
به گزارش روابط عمومی، رییس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر؛ دکتر عبدالرحیم دادجو در شرح مانور اظهار داشت: امروز یک شنبه نهم آبان ماه سال جاری در محل بیمارستان شهداء خلیج فارس ساعت ۹:۵۸ صبح نیروگاه اتمی با تماس تلفنی به ستاد بحران دانشگاه خبر از وقوع  بوجود آمدن اشکال فنی ونقص در عملکرد سامانه های ایمنی در نیروگاه و آزاد شدن مقداری گاز پرتوزا بیان می کنند، که در اثر این حادثه تعدادی از کارکنان پرتوگرفته اند و درخواست کمک واعزام آمبولانس به نیروگاه میدهد .
دکتر عبدالرحیم دادجو افزود: با درخواست کمک واعزام نیرو و آمبولانس از طرف نیروگاه ، ستاد بحران دانشگاه  نیز بلافاصله همزمان با اعزام نیرو و آمبولانس به محل حادثه ، در ساعت ۱۰:۰۰ از طریق تماس تلفنی به رئیس بیمارستان شهدای خلیج فارس خبراز وقوع حادثه در نیروگاه هسته ای بوشهر می دهند واعلام آماده باش جهت پذیرش بیماران پرتودیده می کند .
دکتر دادجو در ادامه گفت: رئیس بیمارستان بلافاصله با تماس باسوپروایز وسپس مترون ومدیریت داخلی بیمارستان، سیستم فرماندهی حادثه را فعال و اعضاء تیم بحران با اعلام کد بحران در جایگاه حضور می‌یابند.
رییس اورژانس بیان نمود: وضعیت موجود در بیمارستان ارزیابی شد، در ساعت ده و 15 دقیقه توسط رئیس بیمارستان به ستاد بحران  دانشگاه بدین شرح اطلاع رسانی شد؛ در این حادثه فوتی نداشته و تعداد ۴ نفر مصدوم اعلام می شود . و تعداد بیشتری وحشت زده در حال هجوم به بیمارستان هستند . شایعات واخبار غیررسمی به ویژه در شبکه های اجتماعی حکایت از خرابکاری دارند ونگرانی عمومی جدی شده است و شرایط در حال امنیتی شدن است که این امر موجب ایجاد محدودیت در عملیات امدادرسانی شده است .
دکتر دادجو افزود: پزشکان بیمارستان و کادر درمان از مواجهه با این حوادث آگاهی کامل را دارند.جهت مصدومینی که نیاز به تحت های عادی ، ویژه واتاق عمل دارند هماهنگی لازم انجام شد . تیم رفع آلودگی آماده و بیمارستان صحرایی جهت آلودگی زدایی مصدومین آماده وراه اندازی گردیده شده ولی باتوجه به هجوم افراد به سمت بیمارستان احتمالا پاسخگو نباشد وجهت این گونه افراد سریعا فضایی جهت تریاژ در ورودی بیمارستان ایجاد شد و کادر درمانی مشغول به فعالیت شدند ترافیک در نواحی منتهی به بیمارستان سنگین است که از کادر حراست جهت آرام کردن محیط امن کمک گرفته شد .
رییس اورژانس و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی استان خاطرنشان کرد: در این مانور که به جهت ارزیابی عملکرد و بررسی نقاط ضعف، قوت و آمادگی ستاد بحران دانشگاه بوشهر انجام شد؛ از سکینه ارجمندی کارشناس مسئول پدافند غیر عامل دانشگاه ، همکاران محترم بیمارستان شهداء خلیج فارس، همکاران ستادی و عملیاتی اورژانس، همکاران معاونت درمان و بهداشت، تیم آلودگی زدایی و سپاه امام صادق(ع) تشکر و تقدیر نمود.

کلمات کلیدی:
هفته     پدافند     غیر     عامل     مانور     پرتویی    
اورژانس     115     بوشهر    

تاریخ بروز رسانی:   9 آبان 1400

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >