پدافند غیر عامل به معنی کاهش آسیب با بهره‌گیری غیر نظامی است

11 آبان 1400

دبیر دبیرخانه پدافند غیر عامل دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر گفت:
پدافند غیر عامل به معنی کاهش آسیب با بهره‌گیری غیر نظامی است
به گزارش روابط عمومی؛ رییس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر و دبیر دبیرخانه پدافند غیر عامل دانشگاه؛ دکتر عبدالرحیم دادجو، اظهار داشت:  پدافند غیرعامل به معنای کاهش آسیب‌پذیری در هنگام بحران، بدون استفاده از اقدامات نظامی و صرفا با بهره‌گیری از فعالیت‌های غیرنظامی، فنی و مدیریتی است.
دکتر دادجو بیان داشت: درحال حاضر عمده ترین هدف پدافند غیرعامل، ایمن سازی و کاهش آسیب پذیری زیرساخت های مورد نیاز مردم است تا بتدریج شرایطی را برای امنیت ایجاد نماید. این گونه اقدامات مهم در اکثر کشورهای دنیا یا انجام شده و یا در حال اقدام است.
رییس اورژانس در ادامه گفت: این اقدامات در حوزه سلامت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر  به صورت برنامه ریزی شده و با استخراج و شناسایی تهدیدات متعارف و غیر متعارف و با استفاده از ابزارهای ملی ارزیابی ایمنی زیر سازه های مرتبط با کارگروه ها ( در حوزه سلامت مراکز بهداشتی و درمانی ) و ارزیابی ظرفیت ها و آسیب پذیری بوسیله بررسی جامع خطر و تدوین نقشه خطرپذیری ساماندهی شده است .
دکتر عبدالرحیم دادجو خاطر نشان کرد: رویکرد دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در پدافند غیرعامل به گونه ای بوده که رسالت و چشم انداز خود را در این امر مهم می داند و اقدامات مناسب و مؤثری را در زمینه های مختلف پدافند غیرعامل انجام داده و یا در دست اقدام دارند.
دکتر دادجو اظهار نمود: گرامیداشت هفته پدافند غیرعامل در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، با شعار " پدافند غیرعامل ، ایران پایدار "فرصت ارزشمندی برای فرهنگ سازی و نهادینه شدن پدافند غیرعامل می باشد  و تلاش نمود توفیق سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی منسجم برای مسئولان، کارکنان و کلیه اقشار مختلف جامعه تمهید گردد.  
رییس اورژانس پیش بیمارستانی و دبیر دبیرخانه پدافند دانشگاه بوشهر در انتها بیان کرد: ضمن گرامیداشت هفته پدافند غیرعامل، توفیق در مسیر خدمتگزاری شایسته به کشور جمهوری اسلامی ایران را برای کلیه تلاشگران این عرصه، از درگاه احدیت مسئلت می‌نماید.
انتهای پیام /زن-5000

کلمات کلیدی:
هفته     نکوداشت     پدافند     غیرعامل     دکتر     دادجو    
اورژانس     115    

تاریخ بروز رسانی:   11 آبان 1400

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >