به مناسبت هفته پدافند غیرعامل؛ وبینار آموزشی « CBRNE ویژه پرسنل بهداشتی» در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر برگزار شد

12 آبان 1400

رییس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر گفت:
به مناسبت هفته پدافند غیرعامل؛ وبینار آموزشی « CBRNE ویژه پرسنل بهداشتی» در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر  برگزار شد
به گزارش روابط عمومی؛ رییس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر؛ دکتر عبدالرحیم دادجو روز سه‌شنبه یازدهم آبان ماه سال جاری اظهار داشت: به مناسبت هفته پدافند غیرعامل؛ وبینار آموزشی « CBRNE ویژه پرسنل بهداشتی» در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر برگزار شد.
دکتر عبدالرحیم دادجو بیان کرد: امنیت یکی از کلیدی ترین عناصر بقا و بالندگی مادی و معنوی ملت ها، فرهنگ ها، تمدن ها و انسانها است.
رییس اورژانس افزود: امروزه، عوامل CBRNE بسیار ساده تا بسیار پیچیده هستند. بر خلاف حملات با سلاحهای انفجاری متعارف که ابعاد خسارات و تلفات پس از مدتی قابل محاسبه می باشد، در حملات CBRNE وسعت خسارات غیر قابل پیش بینی بوده و هر روز که می گذرد لایه های جدیدی از فاجعه هویدا و ابعاد آن گسترش می یابد.
دکتر دادجو در ادامه اظهار نمود:  با داشتن علم این عوامل، آماده سازی و تمرین جهت پاسخ مناسب در شرایط اضطرار، می توان از شدت این حوادث جلوگیری کرد.
دبیر دبیرخانه پدافند غیر عامل دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر؛ دکتر عبدالرحیم دادجو تاکید نمود: مدیریت بحران حوادث CBRNE باید بنحوی باشد که در موقع بحران بتواند بدون هیچ گونه مانع و با آزادی کامل عمل کند. بدین منظور لازم است که پروتکل های دقیق و مدون در خصوص نحوه سازماندهی تیم های عملیاتی مقابله با حوادث CBRN و ارتباط آنها با یکدیگر ایجاد گردد و بصورت دوره‌ای بروز رسانی شوند.

کلمات کلیدی:
CBRN     پدافند     غیر     عامل     اورژانس     115    
بوشهر    

تاریخ بروز رسانی:   17 آبان 1400

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >