به مناسبت هفته پدافند غیر عامل مانور دور میزی ((انفجار و آتش سوزی در مخزن گاز اداره بندر)) اجرا شد

12 آبان 1400

مسئول پایگاه‌های اورژانس پیش بیمارستانی دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر خبر داد
به مناسبت هفته پدافند غیر عامل مانور دور میزی ((انفجار و آتش سوزی در مخزن گاز اداره بندر)) اجرا شد
به گزارش روابط عمومی؛ مسئول پایگاه‌های اورژانس پیش بیمارستانی دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر؛ صادق رضایی؛ روز دوازدهم آبان ماه سال جاری اظهار داشت: مانور دورمیزی ((انفجار و آتش سوزی در مخزن گاز اداره بندر)) در محل اداره بندر استان بوشهر اجرا شد.
صادق رضایی بیان داشت: با هدف ارتقای سطح آمادگی در اعضای گروه، ارزیابی برنامه‌های عملیاتی، مشاهده و ارزیابی برنامه استفاده از تجهیزات فیزیکی، تقویت سیاستها و روشهای تعیین شده در سیستم، میزان آمادگی و هماهنگی بین گروهها و سازمانهای مسؤل و نیز برآورد کیفی و کمی منابع از جمله مواردی بودند که در این مانور ارزیابی گردید.
رضایی در شرح مانورافزود: سناریو با طراحی انفجار لوله گاز و چهار مصدوم مطرح شد و افراد شرکت کننده بر اساس برنامه راه‌حلها را ارایه دادند، اتاق بحران دانشگاه بصورت فرضی فعال شد و فرماندهی بحران و جانشین‌ها مورد ارزیابی قرار گرفتند.
مسئول شهرستان بوشهر در پایان خاطر نشان کرد: لازم است وضعیت ارائه خدمات در شرایط اضطراری و حتی در زمانهای عادی با فواصل زمانی مناسب مورد ارزیابی و سنجش قرار گیرد. انجام برنامه‌های مانورهای دورمیزی با توجه به انعطاف‌پذیری سناریوهایی که میتوان برای آن در نظر گرفت در ارزیابی عملکرد افراد بسیار مفید است.
انتهای پیام /زن5000

کلمات کلیدی:
مانور     هفته     پدافند     اورژانس     115     رضایی    

تاریخ بروز رسانی:   17 آبان 1400

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >