ارزیابی صحنه حادثه پس از زلزله چهار و6 دهم ریشتر در نزدیکی جزیره خارگ

27 دی 1400

ارزیابی صحنه حادثه پس از زلزله چهار و6 دهم ریشتر در نزدیکی جزیره خارگ
به گزارش روابط عمومی؛ مسئول پایگاههای اورژانس 115 شهرستان بوشهر؛ صادق رضایی صفی آبادی؛ روز یک‌شنبه بیست و ششم سال جاری اظهار داشت: بر اساس اعلام سامانه لرزه نگار کشور؛ امروز حادثه زلزله چهار و 6 دهم ریشتر نزدیک جزیره خارگ از توابع استان بوشهر اتفاق افتاد؛ بدلیل موقعیت و اهمیت جزیره خارگ از نظر استراژدی و چاه‌های نفت در این جزیره‌ی مهم؛ بر آن شدیم که به همراه فرماندار محترم آقای صالح رحیمی و تیم ارزیاب مستقیماً از صحنه بازدید کنیم و صحنه را ارزیابی نماییم.
رضایی صفی آبادی افزود: بعد از ارزیابی میدانی منطقه جلسه بحران در محل بخشداری خارگ در ساعت چهارده تشکیل شد و دستورالعمل اجرایی در این جلسه تدوین و قرائت گردید.
شایان ذکر است: شهر مسکونی خارگ از توابع شهرستان بوشهر است، شهر خارگ ۸٫۱۹۶ نفر جمعیت دارد، در جزیرهٔ خارگ شرکت‌های پتروشیمی خارگ، شرکت نفت فلات قاره ایران و شرکت پایانه‌های نفتی ایران فعالیت می‌کنند و کلیه نفت صادراتی ایران از جزیره خارک به خارج از کشور صادر می‌شود.
مسئول پایگاه‌های اورژانس بوشهر پس از اطمینان از امنیت منطقه و عدم خسارت جانی و مالی در جزیره خارگ خاطر نشان کرد: یکی از مهم‌ترین اهداف مدیریت بحران، پيشگيري و كاهش آثار مخرب بلايا است؛ به همین منظور در لحظه یک مانور اعلام ماموریت برای پایگاه خارگ اجرا شد، که خوشبختانه در این مانور رسیدن به صحنه دو دقیقه بود، و این در ارزیابی عملکرد پایگاه بسیار مطلوب و قابل تقدیر می‌باشد.
مسئول اورژانس بوشهر گفت: پایگاه خارگ در ده ماه گذشته دویست ماموریت اورژانسی اعزام شده، که ده درصد ماموریت ترافیکی و بیست درصد ماموریت قلبی و تنفسی است، در این پایگاه نسبت به ماموریت‌های سال گذشته کاهش پانزده درصد نرخ رشد ماموریت داشتیم.
گفتنی است؛ اورژانس 115 استان بوشهر با استعداد 52 پایگاه شهری، برون شهری، یک پایگاه اورژانس هوایی و تیم‌های تربیت شده ویژه برای زمان بحران  در کل ساعات شبانه روز آماده خدمت رسانی به همشهریان گرانقدر است.
 

کلمات کلیدی:
زلزله     جزیره     خارگ     اورژانس     115     بوشهر    

تاریخ بروز رسانی:   27 دی 1400

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >