اورژانس پیش بیمارستانی در مانور مشترک مقابله با آلودگی نفتی و جستجو و نجات دریایی در بندر بوشهرشرکت نمود

29 دی 1400

اورژانس پیش بیمارستانی در مانور مشترک مقابله با آلودگی نفتی و جستجو و نجات دریایی در بندر بوشهرشرکت نمود
رییس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر بیان کرد: امروز چهارشنبه بیست و نهم دی ماه سال جاری مانورمشترک عملیاتی مقابله با آلودگی نفتی و جستجو و نجات دریایی با مشارکت اورژانس 115 استان در کانال دسترسی بندر بوشهر برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی، دکتر عبدالرحیم دادجو گفت: در مانورها جهت ارتقاء ساختارها و امکانات اورژانس متناسب با حوادث "منتظره" ما سعی بر ارزیابی عملکرد اورژانس داریم .
دکتر دادجو افزود: اورژانس استان بوشهر، طبق برنامه‌های تدوین شده در کارگروه بهداشت و درمان دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر، تیم‌های ویژه تربیت شده و آماده عملیات بحران دارد، که در زمان بحران، سریعاً وارد صحنه می‌گردد و به بهترین شیوه، بعد از تریاژ مصدومین، در انتقال سریع با حفظ علائم حیاتی مصدوم اقدام می‌نمایند.
رییس اورژانس بیان کرد: در این مانور که بر اساس سناریو ارائه شده از اداره بندر است، لحظه ورود اورژانس به صحنه، نحوه تریاژ و عملکرد پرسنل تحت فرماندهی آقایان صادق رضایی و جمال زارعی کنترل و ارزیابی شد.
دکتر دادجو در پایان از برنامه ریزی این مانور و همه تیم‌های شرکت کننده‌ مانور تشکر و قدردانی نمود و افزود: این تصور نادرست است که بحران و فاجعه، همان حوادث اورژانس است ولی در یک مقیاس بزرگتر ! اما واقعیت این است که فاجعه یا بحران اساساً با حوادث روزمره متفاوت است ، با توجه به مرز آبی استان بوشهر و وجود تهدیدات طبیعی و انسان ساز در این استان  تیم‌های عملیاتی باید همیشه با برنامه‌های از پیش نوشته شده کاملا آماده باشند.
انتهای خبر /زن-50000
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
مانور     مقابله     با     آلودگی     نفتی     اورژانس    
115     بوشهر    

تاریخ بروز رسانی:   29 دی 1400

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >