ابتدای طرح امداد نوروزی تا کنون بیش از ده هزار تماس با 115 استان بوشهر

12 فروردين 1401

ابتدای طرح امداد نوروزی تا کنون بیش از ده هزار تماس با 115 استان بوشهر
به گزارش روابط عمومی؛ معاون عملیات و مسئول اورژانس هوایی اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر؛ علیرضا پورشمس ضمن تبریک پیروزی انقلاب جمهوری اسلامی ایران، گفت: از اول طرح امداد نوروزی تا کنون اورژانس 115 در این استان به بیش از ده هزار تماس تلفنی، پاسخ داده است.
علیرضا پورشمس افزود: از بیست و پنجم اسفند 400 تا امروز دوازدهم فروردین 401 اورژانس بوشهر دوهزار و 757 ماموریت با دو هزار و 800 مصدوم را امداد رسانی نموده است.
وی با بیان اینکه موارد فوت غیر ترافیکی در سال جاری تاکنون فقط 2 درصد نسبت مدت مشابه سال گذشته کاهش نشان می‌دهد، اظهار داشت: با توجه به اینکه سال قبل جامعه متاثر از ویروس کرونا بود اما تعداد فوت در اثر بعضی حوادث مانند مسمومیت با گاز مونواکسید کربن ، غرق شدگی و بعضی حوادث دیگر در سال جاری، نیاز به آموزش‌های بیشتر را یادآوری می‌کند.
معاون عملیات و مسئول اورژانس هوایی گفت: بالگرد استان بوشهر از ابتدای طرح امداد نوروزی تا کنون هشت ماموریت ترافیکی و غیر ترافیکی اورژانسی در مسیرهای صعب‌العبور انجام داده است.
وی بیان کرد: از ابتدای طرح تا کنون هزار و 612 مددجو به بیمارستان منتقل شد و هزار و 116 مددجو در محل درمان گردید.
پورشمس خاطرنشان کرد: در روزهایی که مردم شاد از نو شدن سال هستند، آمارها حکایت خوب هم دارند، آنهم امداد به 21 مادر باردار است که اورژانس در کارنامه خود ثبت نمود.
وی یادآورشد: در این ایام نجات بیش از صد و 66 بیمار قلبی و نجات هشتاد و 8 بیمار تنفسی از دیگر شاخص‌های عملکرد اورژانس است.
معاون عملیات درباره آماده باش 300 نیروی تحصیل کرده کادر درمانی در اورژانس استان گفت و ادامه داد؛ استان بوشهر با 54 پایگاه شهری و جاده‌ای و افزایش 6 کمپ سلامت در کل ایام نوروز آماده باش است.
انتهای پیام/ زن- 500   

کلمات کلیدی:
اورژانس     115     استان     بوشهر     امداد     نوروزی    

تاریخ بروز رسانی:   12 فروردين 1401

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >