انجام بیش از 8 هزار و هشتصد عملیات امدادرسانی فوریت‌های پزشکی از اول سال جاری تا کنون در استان بوشهر

30 خرداد 1401

انجام بیش از 8 هزار و هشتصد عملیات امدادرسانی فوریت‌های پزشکی طی سه ماهه از اول سال جاری در استان بوشهر
به گزارش روابط عمومی اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر، دکتر عبدالرحیم دادجو گفت: در سه ماهه ابتدایی سال جاری، کارشناسان اورژانس پیش‌بیمارستانی استان بوشهر به 46 هزار تماس با اورژانس 115 استان پاسخگو بودند. که از این تماس‌ها 8 هزار و 897 تماس منجربه اعزام آمبولانس شده است.
وی  با بیان اینکه تعداد کل ماموریت های اورژانس پیش بیمارستانی استان در سال گذشته 36 هزار و491 مورد بوده، اظهار کرد: طی سه ماهه ابتدایی سال از مجموع ماموریت‌ها 2 هزار و 635 ماموریت مربوط به حوادث رانندگی منجر به جرح در سطح استان در مناطق شهری و جاده ای استان رخ داده است.
دکتر دادجو با اشاره به شروع فصل گرما اذعان کرد: طی سه ماهه اخیر کارشناسان اورژانس به 25 مصدوم ناشی از غرق شدگی امدادرسانی کردند که از این تعداد متاسفانه 15 نفر بر اثر غرق شدگی جان باختند.
سرپرست اورژانس پیش بیمارستانی استان بوشهر به آمار امداد به مادر باردار در سه ماه ابتدایی امسال اشاره کرد و گفت: در این مدت به 92  مادر باردار امدادرسانی توسط اورژانس 115 گزارش شد، که تمامی افراد پس از دریافت خدمات اورژانس پیش‌بیمارستانی به بیمارستان منتقل شدند و از این تعداد پنج مادر هم در آمبولانس زایمان کردند.
دکتر دادجو ضمن اشاره به ارائه خدمات اورژانس هوایی در سطح استان، خاطرنشان کرد: در سه ماهه ابتدایی امسال بالگرد امدادی اورژانس هفت بار به ماموریت اعزام و 9 بیمار و مصدوم را به مراکز درمانی استان بوشهرمنتقل کرد .
54 پایگاه استان بوشهر مورد بازدید و بررسی قرار گرفت
رییس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر طی دوهفته کل پایگاه‌های استان بوشهر را بازدید نمود
دکتر دادجو گفت؛ در این بازدیدها تیم مدیریتی همراه آقای پورشمس، معاون عملیات اورژانس و آقای رضایی مسئول پایگاه‌های شهرستان بوشهر؛ تمامی زوایا و چالش‌های پایگاه‌های استان را مورد بررسی قرار دادند؛ حل مشکلات رفاهی و درخواست‌های منطقی پرسنل در اولویت کار قرار گرفت.
دکتر عبدالرحیم دادجو خاطرنشان کرد: فوریت‌های پزشکی استان بوشهر از 54 پایگاه امدادی شامل 16 پایگاه شهری، 37 پایگاه جاده‌ای و یک پایگاه امداد هوایی، 1 دستگاه اتوبوس آمبولانس و 6 اتاق فرمان برخوردار است.

کلمات کلیدی:
اورژانس     بوشهر     ماموریت     بازدید    

تاریخ بروز رسانی:   30 خرداد 1401

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >