بالگرد اورژانس بوشهر برای قلب اهدایی نوجوان دشتستانی، به پرواز درآمد

31 خرداد 1401

بالگرد اورژانس بوشهر برای قلب اهدایی نوجوان دشتستانی،  به پرواز درآمد
رئیس اورژانس پیش بیمارستانی ومدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر؛ دکتر عبدالرحیم دادجو اظهار داشت: امروز سه شنبه سی و یکم خرداد ماه سال جاری ، از عملیات موفق انتقال قلب اهدایی از بیمارستان سلمان فارسی به فرودگاه بوشهر جهت انتقال به تهران؛ توسط بالگرد اورژانس بوشهر خبر داد.
به گزارش روابط عمومی، دکتر عبدالرحیم دادجو  گفت: با همکاری تیم‌های پیوند و واحدهای فراهم آوری دانشگاه‌های علوم پزشکی بوشهر و با گرفتن رضایت از همراه نوجوان دهنده‌ی قلب و با کمک سازمان اورژانس کشور و هوانیروز، قلب اهدایی جهت پیوند به بیمارستان تهران انتقال داده شد.
وی ادامه داد: از آنجا که بیمار نیاز ویژه ای برای ادامه حیات به قلب پیوندی داشت، پرواز رأس ساعت 7 صبح برای دریافت قلب، از تهران به سمت بوشهر صورت گرفت، و رأس ساعت ۱۰ و ۳۰ دقیقه قلب اهدایی، پس از جداسازی توسط بالگرد اورژانس به فرودگاه منتقل شد و از فرودگاه به تهران انتقال داده شد.
دادجو افزود: بدین ترتیب قلب نوجوان ۱۷ ساله ساکن دشتستان که در اثر پارگی رگ در سر دچار مرگ مغزی شده بود، با رضایت خانواده ایثارگرش برای یک بیمار نوجوان  22 ساله که از نارسایی شدید قلبی در رنج بود، فرستاده شد.

کلمات کلیدی:
بالگرد     اورژانس     بوشهر     اهداء     قلب    

تاریخ بروز رسانی:   1 تير 1401

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >