اورژانس استان به سمت استانداردها حرکت می‌کند

1 شهريور 1401


ارزشیابی و اعتباربخشی نقش به سزایی در ارتقای کیفیت، ایمنی و اثربخشی خدمات درمانی ارایه شده و افزایش کارایی اورژانس دارد.
رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم‌پزشکی استان بوشهر اظهار داشت: اثربخشی سیستم اعتباربخشی به کیفیت و هماهنگی روش اعتباربخشی، استانداردها و ارزیابان اعتباربخشی بستگی دارد.
به گزارش روابط‌عمومی ، با توجه به اهمیت اعتباربخشی اورژانس پیش‌بیمارستانی، رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر، دکتر سید حسین موسوی،  روز دوشنبه سی و یکم مرداد ماه سال جاری، سنجه‌های اعتباربخشی واحدهای مختلف مرکز مدیریت حوادث مورد بررسی و بحث و گفتگو قرار داد  و راهکارهای لازم جهت اصلاح فرایندهای موجود و پیاده سازی آنها در دستور کار قرار گرفت.
رییس اورژانس درباره اهمیت سنجه‌های اعتبار بخشی افزود: ارزیابی و ارزشیابی و سنجش وضعیت سیستم ها بالاخص زمانی که در ارتباط و مقایسه با استانداردها شکل بگیرد، فرآیندی مطلوب است و عدم وجود آن، تهدیدات جدی را برای عملکرد همچنین گیرندگان خدمت آن ها به همراه دارد.
شایان ذکر است؛ در این جلسه مسئول واحد اعتبار بخشی و بهبود کیفیت و مسئولین بخش‌های مختلف طبق دستورالعمل‌های ابلاغی از سوی اورژانس کشور، به شرح اقدامات خود پرداختند.
دکتر سید حسین موسوی در راستای اهداف اعتبار بخشی اظهار داشت: آموزش بهترین روشهای انجام کار، ارتقای کیفیت و ایمنی خدمات بالینی،  رعایت حقوق بیمار، افزایش اعتماد مردم به اورژانس، کاهش هزینه ها و افزایش کارایی در جهت خدمت بهتر از اهداف مهم اعتبار بخشی است.
انتهای پیام/زن 50000
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
اورژانس     استان     بوشهر     استاندارد    

تاریخ بروز رسانی:   1 شهريور 1401

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >