ترافیک توانایی آمبولانس‌های اورژانس را برای رسیدن سریع سر صحنه حادثه مختل می‌کند

31 شهريور 1401

سرپرست اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر، دکتر سید حسین موسوی در مصاحبه با روابط عمومی از جلسه امروز چهارشنبه سی‌ام شهریورماه 1401 با حضور نماینده پلیس راهنمایی رانندگی، نماینده نیروی انتظامی، مسئول کارگروه بحران مدارس، مسئول پایگاه‌های اورژانس شهرستان بوشهر، مسئول ستاد بحران دانشگاه علوم پزشکی و مسئول آموزش اورژانس برای حل چالش رسیدن به‌موقع آمبولانس‌ها در تراکم ترافیک بازگشایی مدارس خبر داد.
سرپرست اورژانس بوشهر اظهار داشت: بسیار مهم است که نیروهای امدادی به محل حادثه برای نجات جان بیماران و افراد آسیب‌دیده به‌موقع برسند. اورژانس در بعضی مأموریت‌ها، زیر شش دقیقه وقت دارد که یک نفر را نجات دهد یا از ناقص شدن عضوی برای یک‌عمر جلوگیری کند.
 دکتر موسوی تأکید کرد: لازم است که تکنسین‌های اورژانس به‌وسیله آموزش صحیح از ابزار در اختیار، بتوانند در تراکم ترافیک برای بهبود خدمات اورژانس به محل حادثه در فرایند اعزام استفاده کنند.
سید حسین موسوی به گام‌هایی مثل افزایش موتورلانس در پتانسیل ناوگان اورژانس اشاره نمود و تصریح کرد: با توجه به زیرساخت بعضی خیابان‌ها و عدم امکان در نظر گرفتن ریل ویژه امداد تکنسین‌های حاضر در محل مداوا موظف هستند با مرکز در ارتباط باشند و بااطلاع پیشین از وضعیت ازدحام ترافیک و انتخاب مسیر بهتر، به‌سوی محل حادثه پیش روی کنند، می‌تواند سرعت عملکرد و کیفیت خدمات اورژانس را به طرز معناداری افزایش دهد.
سرپرست اورژانس خاطرنشان کرد: بررسی آماری عبور و مرور آمبولانس از ترافیک در استان بوشهر و یک سری مقایسه‌های آماری در خصوص عبور آمبولانس و عبور مرور ماشین‌های امدادی، این نتیجه حاصل شد که مردم استان بوشهر از درک و شیوه‌ای مثبت تعامل برقرار می‌کنند
دکتر سید حسین موسوی در پایان افزود: در جهت بهبود عملکرد خدمات فوریت‌های پزشکی اورژانس استان باید تدبیر، برنامه‌ریزی، راه‌حل مناسب و حل چالش ترافیک در درازمدت برای نجات جان بیماران اندیشیده شود که علاوه بر بهبود خدمات اورژانس، تأثیرات مثبتی نیز بر ترافیک و شدت آن داشته باشد.
انتهای پیام/ زن : (50000)

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
ترافیک     اورژانس     بوشهر     دکتر     موسوی    

تاریخ بروز رسانی:   4 مهر 1401

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >