به مناسبت هفته پدافند غیرعامل دورهٔ آموزشی اطفاء حریق و آشنایی با سامانه‌های آتش‌نشانی برگزار شد

8 آبان 1401

به مناسبت هفته پدافند غیرعامل دورهٔ آموزشی اطفاء حریق و آشنایی با سامانه‌های آتش‌نشانی برگزار شد
به گزارش روابط عمومی، سرپرست اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر، دکتر سید حسین موسوی اظهار داشت: به‌منظور افزایش آگاهی و عکس‌العمل مناسب در شرایط اضطراری کارگاه تئوری و عملی اطفای حریق به همت واحد آموزش اورژانس و با همکاری سازمان آتش‌نشانی، صبح روز شنبه مورخ هفتم آبان ماه سال جاری در محل دانشگاه علوم پزشکی استان، برگزار شد.
دکتر موسوی افزود: در این کارگاه آموزشی، کارشناس ایمنی و یکی از آتش‌نشانان حاضر در این کارگاه، توضیحاتی کامل در خصوص انواع خاموش‌کننده‌ها و کارایی هر یک از آن‌ها، نحوه استفاده از کپسول‌های آتش‌نشانی و مهار و اطفاء حریق به‌صورت تئوری و عملی، ارائه دادند.
دکتر سید حسین موسوی در ادامه خاطرنشان کرد: اهمیت آشنایی نفرات با موضوع اطفاء حریق از اهمیت بالای برخوردار بوده و حتی در زمان وقوع حادثه می‌تواند از وقوع فجایع ملی جلوگیری نماید و در صورت استفاده نکردن روش‌های پیشگیرانه مناسب و آشنا نبودن به فنون دفاع و خاموش کردن آتش چنانچه به‌درستی کنترل نشود، هزینه‌هایی جانی غیرقابل‌جبران و مالی بالایی را به بار خواهد آورد.
سرپرست اورژانس پیش بیمارستانی استان بوشهر گفت: تعدادی از کارکنان شرکت‌کننده در این کارگاه به‌صورت عملی، نحوه کار با کپسول‌های آتش‌نشانی و اطفاء حریق را اجرا نمودند.
گفتنی است این دوره آموزشی به‌منظور آشنایی کارکنان این دانشگاه با اصول اولیه حریق به‌صورت تئوری و عملی و حفظ آمادگی در مواجهه با حوادث مربوط به آتش‌سوزی و فراگیری راهکارهای جلوگیری از توسعه حریق و کنترل آن برگزار شد.
انتهای پیام/ زن 50000

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
هفته     پدافند     اورژانس     استان     بوشهر     دکتر    
موسوی    

تاریخ بروز رسانی:   11 آبان 1401

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >