سمینار یک روزه کنترل عفونت و حفاظت شغلی در اورژانس پیش بیمارستانی با تاکید بر مخاطرات مسری در دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر برگزار شد

25 آبان 1401

 

سمینار یک روزه کنترل عفونت و حفاظت شغلی در اورژانس پیش بیمارستانی با تاکید بر مخاطرات مسری در دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر برگزار شد
به گزارش روابط عمومی؛ سرپرست اورژانس پیش بیمارستانی و مدیرحوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر؛ دکتر سید حسین موسوی اظهار داشت:  این سمینار روز سه‌شنبه 24 آبان ماه 1401 در سالن شهید مفتح دانشگاه بوشهر برای نیل به هدف ارتقای سلامتی کارکنان، بیماران و کلیه مراجعان و پیشگیری از بروز بیماری‌های مسری و مزمن، با تدریس دکتر فرهاد عباسی متخصص بیماریهای عفونی و خانم مریم بلوردی سوپروایزرکنترل عفونت اورژانس 115 استان ارائه شد.
دکتر موسوی افزود: آشنایی تکنسین‌ها و دست اندرکاران با نحوه مواجهه با بیماری عفونی، راههای پیشگیری و تازه های درمانی از مطالب مهم  ارائه شده است.
وی با توجه به پیک بیماریهای عفونی در پاییز و زمستان به خصوص بین کودکان و نوجوانان تصریح کرد: اصول کنترل عفونت و اقدامات ضروری برای جلوگیری از گسترش عفونت ها به عنوان اقدامات احتیاطی استاندارد و اقدامات احتیاطی مبتنی بر انتقال شناخته می شوند.
دکتر سید حسین موسوی با اشاره به اینکه بیماریهای عفونی از آندسته هستند که قابل پیشگیری بوده،  تصریح کرد: این بیماری‌ها برای افرادی که دارای مشکلات ضعف سیستم ایمنی و بیماری ز مینه‌ای هستند، خطرناک‌تر است.
سرپرست اورژانس پیش بیمارستانی با بیان اینکه انتقال  بیماری های عفونی از طریق خون، تنفس و ذرات مخاط معلق به ثبت رسیده است، توصیه کرد: افرادی که مواجهه بیشتری دارند، در این زمینه توجه کافی را داشته باشند.
وی در پایان، بر استفاده از ماسک در برخورد با بیماران، پرهیز استفاده از وسایل نوشیدنی و خوراکی مشترک، رعایت اصول بهداشتی در تماس با سطوح آلوده، شست و شوی صحیح دستان و رعایت نکات بهداشتی تاکید کرد.

انتهای پیام/ زن (50000)

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
کنترل     عفونت     دکتر     موسوی     اورژانس     بوشهر    

تاریخ بروز رسانی:   25 آبان 1401

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >