زایمان طبیعی فواید زیادی برای سلامتی مادر و جنین دارد

8 آذر 1401

سرپرست اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر گفت:
زایمان طبیعی فواید زیادی برای سلامتی مادر و جنین دارد مگر اینکه وضعیت مادر یا فرزند برای این کار مناسب نباشد.
سرپرست اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر؛ به نقل از روابط‌عمومی روز شنبه پنجم آذر ماه سال جاری اظهار داشت: هر زایمان منحصر به فرد است، و گاهی اوقات همه چیز دقیقاً مطابق برنامه پیش نمی رود. آماده بودن برای هر موقعیتی مهم است، کلاس های زایمان می تواند انتظارات واقع بینانه را به شما بدهد و اعتماد به نفس را القا کند.
دکتر سید حسین موسوی توصیه کرد: خانم‌ها وقتی دچار علائم و نشانه های زایمان میشوند یا زمانی که انقباضات منظم می‌شود، به بیمارستان مراجعه کنند تا زایمان کنند، یعنی با فاصله چهار یا پنج دقیقه و حتی بیش از یک ساعت. اما گاهی هیچ یک از این علائم زایمان رخ نمی دهد.
سرپرست اورژانس با تاکید به حفظ خونسردی و تماس با 115 در اسرع وقت، به نکته مهم  برای اینکه اگر در موقعیتی قرار گرفتید، ، چه به عنوان یک مادر در وضعیت زایمان یا به عنوان یک تماشاگر، چه کاری انجام دهید اشاره کرد و گفت: زایمان می تواند تجربه بسیار ترسناکی برای زنان باشد، به خصوص اولین زایمان. علاوه بر این، زنان احساسات فیزیکی از ناراحتی تا درد شدید را تجربه خواهند کرد. کمک به زن برای آرامش هر چه بیشتر و آگاهی از موقعیت خود می تواند به کاهش درد جسمی و ناراحتی عاطفی ناشی از روند زایمان و زایمان کمک کند.
دکتر موسوی افزود: اکثر زنان متوجه تغییر قطعی در احساس انقباضات قبل از زایمان یا کاذب در مقایسه با انقباضات واقعی زایمان خواهند شد. حالت واقعی معمولاً شدیدتر، دردناک‌تر است و ممکن است به سمت دهانه رحم، پشت یا قسمت دیگری از بدن حرکت کند و این تغییر ممکن است خیلی سریع اتفاق بیفتد.
سرپرست اورژانس یادآوری کرد: زنان باردار می توانند با دریافت مراقبت کافی، اطلاعات به موقع، آسایش، حمایت و اطمینان در حین زایمان و زایمان در این امر کمک کنند.
دکتر موسوی با عنوان بخشی از تعهد اورژانس پیش بیمارستانی به بهبود سلامت مادر و نوزاد گفت: در یک سال اخیر اورژانس 115 استان بوشهر به یاری 440 زن باردار شتافته که از این تعداد 27 مادر، نوزاد خود را با کمک تکنسین‌های اورژانس در آمبولانس استان بوشهر به دنیا آورده‌اند.
دکتر سید حسین موسوی در پایان تاکید نمود: مهم است پرسنل اورژانس  احترام و الزامات قانونی را با توضیح دادن آنچه که قرار است انجام دهند و چرا انجام می‌دهند رعایت کنند، و احترام مادر باردار و خانواده اش حفظ شود همچنین حفظ حریم خصوصی در طول زایمان، با پوشاندن زن تا حد امکان برای تمام مراحل، یا با تهیه پرده، به همان اندازه مهم است.
انتهای پیام/ زن : (50000)
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
اورژانس     115     استان     بوشهر     زنان     زایمان    
موفق     دکتر     موسوی    

تاریخ بروز رسانی:   8 آذر 1401

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >