تمرین آمادگی اورژانس استان بوشهر با برپایی بیمارستان صحرایی

2 اسفند 1401

رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر خبر داد:
تمرین آمادگی اورژانس استان بوشهر با برپایی بیمارستان صحرایی
رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر در مصاحبه با روابط عمومی اورژانس 115 اظهار داشت: نقدهای پس از حادثه اغلب تأیید می‌کنند که تجربه به‌دست‌آمده در طول تمرینات بهترین راه برای آماده‌سازی تیم‌ها برای پاسخ مؤثر به شرایط اضطراری است، در همین راستا اورژانس پیش بیمارستانی استان بوشهر با برپایی بیمارستان صحرایی سعی کرد ظرفیت‌ها، میزان آمادگی، ضعف‌ها و کاستی‌ها را ارزیابی نماید
دکتر سید حسین موسوی عنوان کرد : هدف از برپایی این بیمارستان صحرایی درگیر شدن اعضای تیم عملیات اورژانس استان بوشهر و همکاری برای مدیریت واکنش به یک حادثه فرضی برای بهبود قابلیت‌ها برای پاسخگویی به رویدادهای واقعی است.
رئیس اورژانس استان بوشهر ضمن اشاره به استفاده از پتانسیل اتوبوس آمبولانس و موتورلانس در این مانورافزود: در این برنامه سعی شد آمادگی و کاستی‌ها را بررسی کنیم تا یک‌رویه برای بهبود هماهنگی بین تیم‌ها، سازمان‌ها و نهادهای داخلی و خارجی برنامه‌ریزی گردد.
دکتر موسوی با اشاره به برگزاری دوره‌های آموزشی، کارگاه‌ها و هم‌اندیشی‌های جهت‌یابی، آموزش‌های اساسی برای اعضای تیم عملیاتی اورژانس تأکید کرد: برای آشنایی اعضای تیم با واکنش اضطراری، برنامه‌های ارتباطی بحران و نقش‌ها و مسئولیت‌ها، برنامه‌های بسزایی طراحی کردیم که به مرحله اجرا می‌گذاریم .
رئیس اورژانس 115 استان خاطرنشان کرد: در برپایی این بیمارستان صحرایی این امکان فراهم شد که تیم عملیاتی با انجام کارکرد خود در زمان بلایا در یک محیط عملیاتی شبیه‌سازی‌شده، برنامه‌ها و آمادگی خود را ارتقا دهند و یک تمرین در مقیاس کامل تا حد امکان به واقعیت نزدیک داشته باشند.
دکتر سید حسین موسوی یادآور شد: همچنین هم‌زمان تمرین قطع برق مرکز ارتباطات و دیسپچ هم به‌صورت غافلگیرانه صورت گرفت و پلن های موردنظر جایگزین تمرین شد.
درحاشیه این تمرین تکنسین‌های اورژانس پیش بیمارستانی به همت واحد آموزش اورژانس، کارگاه آموزشی احیاء قلبی-ریوی و بازکردن راه هوایی تا قبل از رسیدن تیم‌های امدادی، به مردم آموزش دادند.

کلمات کلیدی:
بیمارستان     صحرایی     اورژانس     بوشهر     دکتر     موسوی    

تاریخ بروز رسانی:   2 اسفند 1401

تعداد بازدید:   ۴

چاپ خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >