رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر؛
روز سوم طرح امداد نوروزی از رشد 55 درصدی تماس‌ها با اورژانس 115 نسبت به سال گذشته خبر داد

27 اسفند 1401

دکتر سید حسین موسوی در مصاحبه با روابط عمومی اورژانس گفت: طرح امداد نوروزی از ۲4 اسفندماه آغازشده و تاکنون به‌صورت متوسط روزانه 500 تماس با تلفن‌های 115 برقرارشده است.
دکتر موسوی به حضور گروه‌های بازرسی از اعضای ستاد مرکزی اورژانس پیش بیمارستانی در سطح استان ازجمله معاونین اجرایی و عملیاتی اورژانس، مسئول حراست و نیز مسئول eoc دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اشاره کرد و افزود: طبق برنامه‌ریزی به‌عمل‌آمده پایگاه‌های شهری و جاده‌ای و مراکز پیام در نواحی شمالی، مرکزی و جنوبی استان و نیز eoc کلیه بیمارستان‌های دانشگاهی و غیردانشگاهی ارزیابی‌شده و این روند تا پایان تعطیلات ادامه خواهد داشت.
ایشان به برپایی هشت ایستگاه سلامت در شهرستان‌های مختلف استان اشاره کرد و گفت: ترتیبی داده‌شده تا در مناطق پرتردد که مورد استقبال مهمانان نوروزی قرار می‌گیرد نظیر گناوه، کنگان، بندر سیراف، امامزاده ابراهیم برازجان و ... کمپ‌های سلامت نوروزی برپا و گروه‌های عملیاتی اورژانس با امکانات و تجهیزات در آنجا مستقر تا در صورت نیاز در حداقل زمان ممکن خدمات لازم را ارائه نمایند.
دکتر موسوی خاطرنشان کرد: فوتی کل مأموریت‌های اورژانس تاکنون ده نفر بوده که این تعداد در اثر بیماری و حوادث غیر ترافیکی است
ایشان با تطبیق تعداد حوادث رخدادِ با نقشه محورهای مواصلاتی سطح استان گفت: در سال‌های گذشته بیش از 40 درصد مأموریت‌ها در مبادی ورودی استان از سمت استان فارس رخدادِ و حدوداً 35 درصد نیز در سطح شهرستان گناوه و دیلم به وقع پیوسته است. این محورها همواره جز راه‌های پرتردد و مخاطره‌آمیز استان بوده است و در تعطیلات نوروزی که اوج مسافرت‌ها در سطح استان است این مورد قابل پیش‌بینی است و برنامه‌های کاهش مخاطرات تدوین‌شده است.
رئیس اورژانس در راستای کاهش تلفات و ترویج ایمنی در سفرها افزود: سعی کرده‌ایم همه امکانات اورژانس پیش بیمارستانی استان را برای اجرای هر چه‌بهتر این طرح بسیج سازیم و در این زمینه 56 پایگاه و نه کمپ نوروزی فعال گردیده است.

انتهای پیام/ زن: (50000)

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید


   

تاریخ بروز رسانی:   27 اسفند 1401

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >