جلسه کارگروه زیستی استان در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر برگزار شد

4 تير 1403
به گزارش روابط عمومی اورژانس پیش بیمارستانی استان؛ دکتر سید حسین موسوی گفت: روز یکشنبه 3 تیرماه 1403 به منظور پیاده سازي راهبردي عملیاتی پدافند زیستی در راسـتای رصد و پایش، نظام دیده بانی زیستی CDC در سطح استان توسط اعضاء کارگروه تخصصی زیستی استان برگزار شد.

رئیس اورژانس استان تصریح نمود: با توجه به احتمال وقوع تهدیدات متصور ناشی از عوامل زیستی و همچنین با توجه به شیوع اپیدمی ها و پاندمی های گذشته، نشان می دهد بایستی کلیه دستگاه ها با مشارکت همدیگر بمنظور افزایش توان دفاع زیستی در استان و مدیریت یکپارچه و منسجم با فرماندهی واحد جهت مقابله با این گونه تهدیدات اقدام شود.

وی افزود: هدف از برگزاری جلسه با تاکید بر تقویت و ارتقا آمادگی پدافند زیستی با توجه به احتمال وقوع تهدیدات متصور ناشی از عوامل زیستی و تمرکز ویژه بر بیماریهای منتقل از راه مهاجمان زیستی(پشه آئدس) آغاز نمودند و عنوان داشتند با مدیریت یکپارچه و منسجم و فرماندهی واحد، می توانیم انسجام و توان مقابله زیستی را در استان بالا ببریم.

دکتر موسوی اشاره نمود: ضمن گزارش وضـعیت کنترل هجوم پشه آئدس در اسـتان اختصاصًا توسط معاونت بهداشتی دانشـگاه علوم پزشـکی بوشهر و کلیه اعضاء محترم کارگروه تخصصی زیستی استان، پیشنهادات لازم نیز درخصوص تدوین  برنامه عملیاتی سالانه پدافند زیستی استان توسط اعضاء کارگروه زیستی ارائه و مورد بحث قرار گرفت.

دکتر صحرانورد، مشاور اجرایی دانشگاه نیز گفت: دانشگاه علوم پزشکی با تمام توان و با مشارکت کلیه دستگاهها در جهت کاهش و حذف بیماریهای منتقله از راه پشه آئدس، اقدامات لازم را در اولویت کاری خود قرار داده است.

مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در پایان ضمن ابراز خرسندی از حضور مدیران دستگاه های اجرایی استان و اعضای تخصصی این کارگروه به جهت هم دلی و همکاری خوب بین سازمانی، از اعضای دبیرخانه پدافند غیرعامل و مدیریت حوادث دانشگاه نیز به جهت برنامه ریزی این نشست تقدیر و تشکر بعمل آورد.

 

انتهای پیام/ م.ک 50000

 

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید   

تاریخ بروز رسانی:   11 تير 1403

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >