چوپانی که در ارتفاعات تنگستان استان بوشهر دچار کاهش سطح هوشیاری شده بود توسط بالگرد اورژانس هوایی بوشهر نجات یافت...

7 بهمن 1398

رییس سازمان اورژانس 115 دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
چوپانی که در ارتفاعات تنگستان استان بوشهر دچار کاهش سطح هوشیاری شده بود توسط بالگرد اورژانس هوایی بوشهر نجات یافت...
رییس سازمان اورژانس 115 گفت: ساعت ۱۲ امروز ششم بهمن ۹۸ به دنبال اعلام حادثه کاهش سطح هوشیاری در ارتفاعات روستای تکون بخش مرکزی  شهرستان تنگستان استان بوشهر توسط تیمهای سازمان هلال احمر و تماسهای مردمی اطلاعات دریافتی ارزیابی و توصیه های درمانی و ایمنی به افراد حاضر در صحنه توسط مرکز هدایت عملیات اورژانس داده شده و به دنبال آن بالگرد اورژانس به پرواز در آمد و بیمار که دارای مشکل کاهش سطح هشیاری را در اسرع وقت جستجو نمود و پس از پیدا شدن مصدوم  و اقدامات درمانی اولیه به بیمارستان سلمان فارسی بوشهر انتقال دادند.
دکتر عبدالرحیم دادجو اظهار داشت: در این ماموریت تیم پروازی کاپیتان رحیمی و کاپیتان بهادری و تیم پزشکی حبیب شنبدی، خدارحم نویدکیا است
رییس اورژانس 115دانشگاه علوم پزشکی بوشهر از تیم پرتلاش هلال احمر و مجموعه توانمند بیمارستان سلمان فارسی بوشهر و مجموعه مدیریتی و پشتیبانی که در یکایک پروازها ما را یاری میکنند تقدیر و تشکر نمود.
وی خاطرنشان کرد: اگرچه فرا رسیدن برف و سرما در زمستان غیر منتظره نیست اما بسیاری از ما آمادگی لازم برای آن را نداریم.
توفان ها و هوای سرد زمستانی می تواند ما را در معرض خطر قرار دهد. با داشتن آمادگی و برنامه ریزی مناسب می توانیم سلامتی و ایمنی خود را در این شرایط حفظ کنیم.
این مقام مسئول ادامه داد: اگر مجبور به ترک خانه شدیدبرای حفظ گرمای بدنتان، لباس های گرم و چند لایه بپوشید. ازدستکش، کلاه و شال گردن استفاده کنید و تا جایی که می توانید پوست تان را در معرض سرما قرار ندهید، چرا که گرمای بدن از نواحی گوش، بینی و انگشتان دست و پا سریع تر از دست می رود.اگر تعریق داشتید، لایه های بیرونی لباس تان را کم یا دکمه های کت‌تان باز کنید.خود را خشک نگه دارید، چرا که لباس های خیس دمای بدن را به سرعت پایین می آورند.
دکتر دادجو اظهار کرد: نکته حائز اهمیت این است که نوشیدن آب را فراموش نکنید؛ وقتی هوا گرم است و مرتب عرق می کنیم،
نوشیدن آب کار راحتی است. اما این به معنای آن نیست که در هوای سرد نباید آب بنوشیم. در واقع در هوای سرد به دلیل اینکه رطوبت بدن از راه تنفس و هوای خشک تری که معمولا به دنبال هوای سرد می آید، از بین می رود؛ بدن به آب نیاز دارد. در دمای پایین نوشیدن آب کافی به گردش بهتر خون در اندام ها کمک می کند؛ پس نوشیدن آب را فراموش نکنید. در هوای سرد ممکن است چندان میلی به نوشیدن آب نداشته باشید، بنابراین آن را در یک بطری گرم نگاه دارید تا بیشتر میل به نوشیدن داشته باشید. از خوردن نوشیدنی های الکلی یا کافئین دار هم اجتناب کنید. زیرا نوشیدنی های الکلی باعث انبساط عروق خونی شما شده و گرمای بدنتان زودتر از بین می رود. کافئین هم رگ های عروقی را جمع کرده و گردش خون را دشوارتر می کند و هر دوی این مواد پروسه از دست دادن آب بدن را سرعت می بخشند.
گفتنی است از اول سال جاری تا کنون این پرواز چهلمین ماموریت اورژانسی بالگرد 115 برای نجات هم‌وطنان بوشهری است.
انتهای پیام/ زن- 5000

کلمات کلیدی:
بالگرد     اورژانس     115     استان     بوشهر    

تاریخ بروز رسانی:   7 بهمن 1398

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >