تمهیدات ستاد بحران دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر در مقابله با کووید 19

28 اسفند 1398

تمهیدات ستاد بحران دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر در مقابله با کووید 19
به گزارش روابط عمومی، کارشناس مسئول ستاد بحران دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر؛ سکینه ارجمندی گفت: برنامه ریزی‌های ستاد بحران برای مقابله با اپیدمی کووید 19 در دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر هم‌زمان با شیوع بیماری کرونا در کشور چین قبل از ابتلا هموطنان در ایران و در استان آغاز شده است.
ارجمندی اظهار داشت: برنامه‌های صورت گرفته میتوان به برگزاری نشست‌های اضطراری، آموزش‌های مقابله و مواجهه با بیمار کرونایی با محوریت رعایت نکات بهداشتی، کنترل عفونت، رسیدگی سریع به بیماران در فرایند درمان با تریاژ صحیح،  انتقال، اعزام اشاره کرد.
ارجمندی بابیان اینکه پیش بینی های وسایل مورد نیاز در راس امور است، اضافه کرد: در دل این نشست‌های شبانه‌روزی برگزاری نشست های آموزشی برای مدیران بحران دانشگاه ، تلاش برای پیشگیری و انتشار این بیماری و افزایش پوشش خدمات در حوزه سلامت به مراجعین، از جمله مباحثی است که در این نشست‌ها مطرح شد.
کارشناس مسئول ستاد بحران دانشگاه علوم پزشکی بیان نمود: ارئه خدمات آرامبخشی و اطلاع رسانی و آموزش به کارکنان و عموم مردم در مواجهه با کووید 19، ارائه خدمات پشتیبانی در حوزه تامین مالی مورد نیاز در کوتاهترین زمان ممکن جهت تسریع در خرید تجهیزات مصرفی بهداشتی و درمانی و دستگاه‌های سرمایه‌ایی و افزایش ظرفیت انسانی از جمله اقدامات اولیه ستاد بحران دانشگاه در مبارزه با کرونای جدید است.
وی خاطرنشان کرد: دیگر اقدامات انجام شده فرماندهی عملکردهای حوزه سلامت در کل استان و ابلاغ طرح‌های مربوطه در ستاد مقابله با کرونا ویروس در شورای تامین و دانشگاه علوم پزشکی استان است
 ارجمندی اظهار کرد: ارائه خدمات مشاوره در تمام ساعات شبانه روز و انتقال بیماران کرونایی یا موارد مشکوک به ابتلا به این ویروس از دیگر اقدامات بهینه ستاد بحران است.
این مقام مسئول ادامه داد: ارائه خدمات دارویی و تجهیزات بهداشتی و نظارت بر عرضه این محصولات و ارائه تحقیقات پژوهشی در زمینه کرونا ویروس از دیگر اقدامات ستاد بحران دانشگاه علوم‌پزشکی استان بوشهر است.
وی بابیان اینکه هماهنگی و انسجام بین کارگروه‌های تشکیل شده در ستاد بحران اخیر باعث اثربخش بودن تمهیدات شده است، تأکید کرد: تمام تلاش ما بر این اساس پایه ریزی شده که یک پاسخ و راه ‌حل داشته باشند تا عموم مردم و کارکنان حوزه سلامت با خیال آسوده معیشت بگذرانند.
انتهای پیام/ زن- 5000

 
تمامی حقوق این سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر می باشد.