هشدار درباره سامانه بارشی قدرتمند و آبگرفتگی معابر

11 دی 1400

مسئول پایگاه‌های اورژانس پیش بیمارستانی شهرستان بوشهر؛
درباره سامانه بارشی قدرتمند و آبگرفتگی معابر هشدار داد
به گزارش روابط عمومی؛ مسئول پایگاه‌های اورژانس پیش بیمارستانی شهرستان بوشهر؛ صادق رضایی صفی آبادی گفت: فردا دوازدهم دی ماه سال 400، بر اساس اعلام  سازمان هواشناسی و ستاد بحران کشور؛ کل استان بوشهر از نظر هواشناسی در وضعیت قرمز قرار دارد.
 رضایی افزود: سطح هشدار قرمز هست، سامانه قدرتمندی از سمت خلیج فارس وارد استان خواهد شد، بارشها قدرتمند و با تمرکز در شهرهای جنوبی و مرکزی استان خواهیم داشت، که از اواخر امروز شروع می‌گردد،  همچنین شاهد طوفان رعد و برق نیز در سطح وسیعی خواهیم بود.
 مسئول پایگاه‌های اورژانس اظهار داشت: مقتضی است تمام ماموریت‌ها و مسافرت‌های غیر ضروری لغو گردد.
رضایی گفت: زمان بارندگی و آب گرفتگی معابر از حضور در کنار دریا و رودخانه اجتناب کنید و اگر پیاده هستید از نقاطی که در آن سطح آب از زانو بالاتر است عبور نکنید.
رضایی با توجه خطرناک بودن گاز مونواکسید کربن و مسمویت با آن متذکر شد: در هنگام بارندگی و سرما از سالم بودن دود کشهای وسایل گرمایشی و بخاری اطمینان حاصل شود.
مسئول پایگاه‌های اورژانس پیش بیمارستانی شهرستان بوشهر با توجه به هشدار قرمز فردا درباره ساعقه خاطرنشان کرد: از ایمنی تابلوهای برق اطمینان حاصل کنید، همچنین  در زمان ساعقه و بارندگی زیر درخت و نزدیک تیر برق حضور نداشته باشید.
صادق رضایی صفی آبادی در پایان بیان نمود: مدارک مهم را در کیف ضد آب و درجای امن در محلی به دور از احتمال خیس شدن قرار دهید و به هشدارهای مسئولين، اخبار رادیو و تلویزیون یا شبکه‌های اجتماعی رسمی توجه کنید.

انتهای پیام/م.ن 5000

 
تمامی حقوق این سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر می باشد.