در کمپ‌های نوروزی اورژانس چه می‌گذرد؟

10 فروردين 1403

با اعلام رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، از آغاز طرح نوروزی، تاریخ 24 اسفندماه سال گذشته تا امروز، تمام ناوگان اورژانس برای پذیرش مسافران نوروزی آماده است. در این زمان، به 385 مسافر خدمات پزشکی و تخصصی ارائه شد.
دکتر سید حسین موسوی روز دهم فروردین 1403 شمسی به افزایش ده‌درصدی مأموریت‌های اورژانسی در کمپ‌های نوروزی نسبت به سال گذشته اشاره کرد و افزود: در این مأموریت‌ها که بیشترین آمار مربوط به مشکلات گوارشی گزارش‌شده، غربالگری فشارخون و درمان پزشکی در محل به‌صورت تخصصی برای مسافران انجام شد.
دکتر موسوی خاطرنشان کرد: تکنسین فوریت‌های پزشکی اورژانس در کمپ‌های نوروزی خدمات درمانی سرپایی تا خدمات تخصصی و احیاء را به‌صورت حرفه‌ای انجام دادند.
وی از زحمات بی‌دریغ و تلاش بی‌وقفه تکنسین‌های فداکار اورژانس در این ایام تقدیر و قدردانی نمود و افزود: در طرح امداد نوروزی امسال، تکنسین‌های فوریت‌های پزشکی اورژانس با تمام تجهیزات لازم و آمادگی کامل و استقرار در مناطق پرتردد، همچون یک درمانگاه صحرایی از تاریخ 24 اسفند سال 1402 تا 14 فروردین سال جاری به ارائه خدمات امدادی ادامه می‌دهند.
دکتر موسوی عنوان داشت: همچنین اورژانس هوایی با دو مأموریت حساس و موتور آمبولانس با بیش از چهل مأموریت حیاتی، در این ایام نقش‌آفرینی کردند.
رئیس اورژانس ضمن اشاره به پاسخگویی به ده هزار تماس با شماره امدادی 115 در این برهه زمانی اظهار کرد: مرکز پیام بوشهر به‌صورت متمرکز در مرکز استان با حضور کارشناسان پرستاری و پزشک به‌صورت 24 ساعته آماده‌باش و پاسخگوی مددجویان است.
انتهای پیام/زن-50000
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

 
تمامی حقوق این سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر می باشد.